{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERLIGA SE PODÍVÁ DO CHOMUTOVA

Obrázek ke článku
7. 2. 2020

Dohromady celkem sedmnáct utkání čeká Superligu, ženskou extraligu a prvoligovou soutěž mužů. V každém případě bude k vidění hned několik zajímavých soubojů, kdy si týmy vylepšují své pozice a chtějí se probojovat do play-off. Superliga mužů zavítá do Chomutova, kde se střetnou Black Angels s Mladou Boleslaví.

V Ostravě by měl k prvnímu zápasu v české Superlize nastoupit Fin Panu Kotilainen, který během ledna přiletěl do České republiky a začal trénovat s ostravským FBC. Měl by tak mužstvu pomoct v závěrečném boji o play-off. Městská sportovní hala v Chomutově zažije opět o třídu lepší florbal. Nejvyšší soutěž mužů zde vyvezou Black Angels, kteří se postaví technologům z Mladé Boleslavi. Jak si povede nováček proti dosavadnímu lídrovi? Bitva o vyřazovací část čeká také na českolipské florbalisty. Ty čeká duel s Otrokovicemi. Panteři jsou na tom prozatím lépe, nicméně první vzájemný zápas dospěl až do prodloužení. 

Lvice z Jižního Města jsou blízko překonání dalšího milníku. Chybí jim vstřelit dvě branky, aby pokořily hranici dvou set gólů. Souboj v TOP4 čeká na Vítkovice, které v hlavním městě vyzvou Tigers. Rytířky by si rády udržely první příčku před Chodovem, avšak jejich soupeřky bojují o čtvrtý flek, kdy jim na záda dýchají Židenice. Promluví ještě do konečného pořadí Ostrava, která ztrácí na první pozici tři body? O poslední místenku do play-off se momentálně přetahují ženy Bulldogs Brno a Panthers Praha. 

Hned několik pozic v první lize je zamotaných. Velmi žhavá situace je okolo třetího až pátého místa, kde bojuje Chomutov s Ústím a Kladnem. Mezi šestou a devátou příčkou je rozdíl pouhých čtyř bodů a na vyšší příčky může ještě pomýšlet například Slovan Havířov nebo Gullivers Brno, čímž by se dostali mezi deset nejlepších. 

Obrázek