{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERLIGA: SITUACE NA HRANĚ POSTUPU DO PLAY-OFF JE ŘÁDNĚ ZAMOTANÁ

Obrázek ke článku
13. 1. 2020

Čtveřice týmů v nejvyšší mužské soutěži Boleslav, Vítkovice, Chodov a Sparta má účast ve vyřazovacích bojích jistou. Pátí Bohemians téměř a šesté Otrokovice by musely prožít zásadní výsledkový kolaps, aby jim klíčová fáze sezóny unikla. O poslední dvě pozice pro play-off se přetahuje hned sedm týmů, mužstva na sedmé a třinácté pozici od sebe dělí pouhých sedm bodů.

S ohledem na možnost postupu do play-off je na tom postavením v tabulce nejhůře dvojice nováčků. Brněnský Hattrick na třináctém místě aktuálně ztrácí pět bodů, o jednu pozici lepší pražští Black Angels jsou na tom o jeden bod lépe. Pro mnohé jsou zatím velkým zklamáním výkony a výsledky ostravského FBC, které má tradičně vysoké ambice. Na osmičku ztrácí tři body, oproti svým soupeřům má však o jedno odehrané utkání navíc.

Trojice, která o osmou příčku bojuje aktuálně s nejreálnějšími šancemi, jsou týmy Liberce, Královských Vinohrad a České Lípy, kde se rozdíl pohybuje v rozmezí jednoho bodu. S dvoubodovým náskokem na sedmé pozici je na tom zatím nejlépe střešovický Tatran, jeho výkony však nejsou příliš konstantní. Do karet mu hraje los, kdy se do konce sezóny utká se čtyřmi soupeři, kteří jsou pod ním, a pouze dvěma, které má nad sebou. Liberec a Vinohrady jsou na tom obdobně.

Podstatně horší výchozí pozici má Česká Lípa, kterou čeká hned čtveřice mužstev, které jsou usazeny v horních patrech tabulky. Ostrava je na tom prakticky stejně s tím rozdílem, že jedno utkání, které má oproti svým soupeřům navíc, pohrála. Black Angels mají obdobný los, kdežto druhého nováčka Hattrick Brno čeká pouze jediný zápas s týmem elitní šestky, konkrétně s Vítkovicemi, zbylých pět odehraje s týmy z bezprostředního sousedství v tabulce.

Co se týče zápasů, které týmy čekají do konce základní části, je na tom papírově nejhůře Česká Lípa s Black Angels. Naopak velmi dobře se šance jeví pro Tatran. Příznivý los hraje do karet Vinohradům a Liberci, podobně je na tom Hattrick, v jeho neprospěch ovšem hovoří fakt, že je aktuálně v tabulce nejhůře postaveným týmem bojujícím o play-off.

Tatran:7. místo, 25 bodů
Soupeři: Hattrick, Bohemians, Liberec, Vítkovice, Ostrava, Pardubice

Liberec: 8. místo, 23 bodů
Soupeři: Sparta, Vinohrady, Tatran, Pardubice, Hattrick, Bohemians

Vinohrady: 9. místo, 23 bodů
Soupeři: Pardubice, Liberec, Black Angels, Chodov, Vítkovice, Česká Lípa

Česká Lípa: 10. místo, 22 bodů
Soupeři: Boleslav, Otrokovice, Hattrick, Bohemians, Sparta, Vinohrady

Ostrava: 11. místo, 20 bodů
Soupeři: Chodov, Pardubice, Otrokovice, Tatran, Boleslav

Black Angels: 12. místo, 19 bodů
Soupeři: Chodov, Boleslav, Vinohrady, Hattrick, Otrokovice, Sparta

Hattrick: 13. místo, 18 bodů
Soupeři: Tatran, Pardubice, Česká Lípa, Black Angels, Liberec, Vítkovice

Obrázek