{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

SUPERLIGOVÉ PARDUBICE POVEDE V NOVÉ SEZONĚ ŠTANCL

Obrázek ke článku
18. 5. 2022

Pardubičtí florbalisté již ví, kdo bude stát na jejich lavičce v nadcházejícím ročníku Livesport Superligy. Novým trenérem Sokolů se stal Ladislav Štancl, který se k mužskému áčku vrací po dvou letech.

Velmi příznačné je, že stejně jako v sezoně 2017/18, kdy poprvé stanul na lavičce pardubického áčka, byl jeho předchůdcem Milan Koubek. Ten v uplynulém ročníku převzal tým v jeho průběhu a nakonec splnil cíl, když dovedl Sokoly k záchraně v baráži.

Štancl, který je zároveň také asistentem Matěje Klucha u juniorské reprezentace, je podepsaný pod dosud největším úspěchem pardubického florbalu – v sezoně 2018/19 totiž dovedl Východočechy k vítězství v Poháru Českého florbalu.

„Návrat a převzetí A-týmu mužů je pro mě velká výzva a především zodpovědnost vůči klubu a hráčům. Tým má určitě, vzhledem k jeho věkovému složení, potenciál. Je ale potřeba maximální úsilí od každého člena, který se na chodu týmu a poté i výkonech na hřišti podílí. Toto vnímám jako jeden z největších úkolů pro mě a celý realizační tým. Díky maximálnímu úsilí promítnout do projevu týmu to nejlepší z každého z nás. Jsem rád za složení realizačního týmu, který se nám povedlo doplnit a oživit. Jsem tu pro hráče a doufám, že společně zúročíme zkušenosti, které kluci nabrali v letošním velmi těžkém závěru superligy,“ komentuje Štancl svůj návrat v oficiální zprávě klubu.

„Pozici hlavního trenéra jsme řešili několik měsíců, protože bylo jasné, že Milan Koubek převzal tým pouze do konce sezony. Ze všech variant, které jsme měli, jsme jako nejlepší řešení vybrali Láďu Štancla. Dokonale zná naše prostředí, zároveň A-tým už téměř tři sezony sám trénoval. Stále je to jediný trenér, který vedl náš tým v sérií play-off a dovedl jej k historickému vítězství v poháru. Věříme, že zúročí i nabité zkušenosti u juniorské reprezentace a dalších mládežnických výběrů, které v poslední době trénoval. Jsme přesvědčení, že to je správná varianta, která nám pomůže se konečně posunout do pozic zjišťujících přímou záchranu v superlize, tedy play-off,“ říká v tiskové zprávé generální manažer klubu Martin Zozulák.

Obrázek