{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

SUPERPŘESTUP: MARTIN TOKOŠ BUDE HRÁT ZA MLADOU BOLESLAV

Obrázek ke článku
6. 8. 2018

Technology Florbal Mladá Boleslav představuje výraznou ofenzivní posilu a poslední předsezonní změnu v superligovém kádru. Přichází sedmadvacetiletý Martin Tokoš, útočník s bohatými zkušenostmi z reprezentace i řady zahraničních klubů. S Mladou Boleslaví se domluvil na tříleté spolupráci.

Martin Tokoš přichází s vizitkou jediného Čecha, který dosud vyhrál švédskou superligu, povedlo se mu to v sezoně 2016/2017 s Falunem. Předtím působil ve Švédsku také v Jönköpingu a Dalenu. Předchozí ročník zahájil ve švýcarském Churu, ale v jeho průběhu se z rodinných důvodů vrátil do Vítkovic. Nyní vede jeho cesta do Mladé Boleslavi.

“Martin je vyjímečně dynamický útočník, hráč pro velké zápasy - sebevědomý, agresivní, gólový. Byli jsme v kontaktu několik let již před jeho přesuny z Dalenu do Falunu a následně do Churu a v průběhu letošního července nastal příhodný okamžik pro uskutečnění přestupu. Zdravotní stav kapitána Petra Novotného se zlepšuje pomalu, čeká nás náročná sezona s domácím mistrovstvím světa a naší účastí na Poháru mistrů ve Švédsku a potřebujeme mít dostatečně kvalitní tým, abychom specifický ročník zvládli. Zároveň věříme, že spolupráce s Martinem bude úspěšná dlouhodobě,” řekl generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.

“Víme, že naše mužstvo je potřeba doplňovat velice citlivě. Martin projevil opravdu silný zájem hrát za Boleslav, jeho touha působit u nás pramení i z toho, že má v Boleslavi blízké kamarády a spoluhráče z dřívějších působišť. Jeho přestup nestojí na nadstandardních podmínkách, podobně jako v minulosti u jiných hráčů je důležitou motivací posun v profesním životě, s čímž jsme v rámci našeho regionu schopni pomoci. Probírali jsme s Martinem důkladně způsob naší práce a přístup k tréninkovému procesu a sportu obecně a potvrdili jsme si, že naše očekávání a Martinovy ambice jsou v souladu, což považuji za klíčové. Není aktuálně nikde smluvně vázán, i to bylo velké plus. S vedením Vítkovic jsme v kontaktu a nemám důvod pochybovat o tom, že přestup formálně dotáhneme velice brzy,” pokračuje Pacák.

Sportovní manažer a trenér Jan Pazdera se na novou posilu těší: “Martin je velice dobře rychlostně vybavený, pro obrany soupeřů je nepříjemný při napadání, zároveň je silný v soubojích jeden na jednoho. Od jeho příchodu si slibuji, že zvýší variabilitu naší hry. Věřím, že nejen na Poháru mistrů prokáže své zkušenosti ze zahraničních angažmá a pomůže nám.”

Martin Tokoš se těší do nového prostředí: “Bude to pro mě výzva - florbalová i životní. Věřím, že dělám správný krok i s výhledem do budoucna. Těším se na kluky, v týmu mám mnoho kamarádů, i to pro mě bylo důležité.” Boleslavská premiéra ho čeká už v pondělí večer v přípravném utkání proti Unihockey Tigers Langnau (začátek v 18.30 v MSH Mladá Boleslav): “V neděli jsem přijel, dnes první zápas. S klukama jsme neměli prostor sehrát se, bude to zkouška, ale moc se těším.”

Obrázek