{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

SUVERÉNNÍ STŘEDOČECHY DOPLNÍ V PLAY-OFF CELKY ZE SEVERU

Obrázek ke článku
12. 1. 2019

Semifinále regionálních výběrů do 17 let v Mladé Boleslavi bude mít očekávané složení. Středočeský kraj s Prahou ovládly skupiny bez zaváhání. Bez problémů si postup zajistil i Liberecký region, Ústecký o něj musel do poslední chvíle bojovat, ale nečekané překvapení s Vysočinou nedopustil a utkání dovedl do konečné remízy 3:3. Tu tak čeká boj o konečné 5. – 8. místo s Jihočechy a týmy ze západu.

Středočeský kraj a Praha se přetahovaly celý den, kdo nastřílí více branek v základních skupinách. Celek z hlavního města nastřílel dvojciferný počet gólů hned dvakrát, kdy Vysočinu porazil 11:3 a Plzeňany 13:5. Celkově za tři zápasy nastříleli Pražané 32 gólů. „V týmu panuje pohoda. Musíme zlepšit hru. V každém utkání jsme odehráli třetinu, se kterou jsme mohli být spokojení. S Libereckým krajem si zahrajeme kvalitní florbal směrem dopředu i dozadu. Očekávám vyrovnanou partii,“ řekl trenér Jakub Zalubil, který musel během základní skupiny nuceně upravit sestavu kvůli zranění.

Středočeši se také dočkali třinácti vstřelených gólů, když si hravě poradili s Karlovarským krajem. „Výsledky ani výkony ve skupině nejsou zas tak důležité. Klíčové bude play-off. V něm si každý hráč bude muset hrábnout na sto procent. Čekám maximální nasazení od všech hráčů, protože zápasy jsou před námi o dost těžší zápasy,“ shrnul trenér vítězného celku skupiny B Stanislav Minář. Jeho svěřenci se v semifinále utkají s ústeckým výběrem.

Karlovarský kraj následně nezvládl klíčový duel s Libereckým regionem, jemuž podlehl 0:8 a je odsouzen pouze do bojů o konečné 5. – 8. místo a Severočeši se mohou těšit na semifinále. Jako poslední doplnil postupovou trojku Ústecký celek, který se hodně natrápil v závěrečném utkání celého sobotního programu s Vysočinou. „Do dalších bojů půjdeme se stejným cílem, jako do těch ostatních. Předvést co možná nejlepší výkon a vyhrát. Zvítězit díky tomu, že soupeře přehrajeme, ne že ubráníme výsledek,“ uvedl trenér Ústeckého regionu Martin Bocian i přesto, že jeho svěřence budou čekat boje o medaile. Obě semifinálové dvojice nabídnou duely týmů ze středních Čech, které vyzvou oba celky z těch severních.

Vysočina musela vyhrát, aby pomýšlela na proklouznutí do nejlepší čtveřice, ale ani jednou ze tří případu nedokázala udržet jednobrankové vedení. V pavouku poražených celků o 5. – 8. příčku ji doplní také dorostenci z Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje, kteří se utkají nejprve křížem – 3A-4B, 3B-4A – a následně bude všechny čekat zápas o konečné umístění.


Výsledky regionálních výběrů (Mladá Boleslav)

Skupina A

Praha – Ústecký kraj 8:5
Plzeňský kraj – Vysočina 4:2
Ústecký kraj – Plzeňský kraj 4:3
Praha – Vysočina 11:3
Plzeňský kraj – Praha 5:13
Vysočina – Ústecký kraj 3:3

Skupina B

Liberecký kraj – Středočeský kraj 1:2
Karlovarský kraj – Jihočeský kraj 3:2
Středočeský kraj – Karlovarský kraj 13:2
Liberecký kraj – Jihočeský kraj 6:2
Karlovarský kraj – Liberecký kraj 0:8
Jihočeský kraj – Středočeský kraj 0:6

Semifinálové dvojice

Praha – Liberecký kraj
Středočeský kraj – Ústecký kraj

O 5. – 8. místo

Plzeňský kraj – Jihočeský kraj
Karlovarský kraj - Vysočina

Obrázek