{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

SVÉ DOVEDNOSTI TESTOVALI FLORBALISTÉ HATTRICKU BRNO

Obrázek ke článku
7. 4. 2021

Jako šestí se ve speciální dovednostní soutěži s názvem Livesport Superliga Skill Contest představili florbalisté brněnského Hattricku, kteří do boje vyslali Davida Sládečka, Lukáše Jalového a Matěje Kostku.

Sezona už Hattricku skončila, to však neznamená, že si nemůžou jeho hráči užívat florbalu i nadále. Především zmíněná trojice mohla naplno ukázat, co všechno s florbalovou holí dokáže. „Není malých cílů ale malých lidí. Tak si myslím, že trefím plný počet branek,“ hlásil David Sládeček před střelbou na přesnost přes celé hřiště.

Jak si brněnští florbalisté počínali, se můžete podívat ZDE. V nadcházejícím díle seriálu, který bude na webu sport.cz opět ve středu 14. dubna, se představí vybraní florbalisté Otrokovic.

Skill Contestu se účastní všech 14 mužstev Livesport Superligy. Zástupci klubů soutěží ve třech disciplínách: střelbě na přesnost, slalomu a střelbě na cíl. Všechny úkoly prověří jejich dovednosti, které se mohou využít při utkáních. Například střelbu z dálky 30 metrů lze i podle samotných hráčů využít při střelbě do prázdné branky při soupeřově hře bez gólmana. Střelba na přesnost, jež byla pro střelce superligy kvůli malým otvorům v brance velmi obtížná, zase prověřila jejich jemnou motoriku s florbalovou holí. Dlouhý slalom, při kterém hráči uběhli 96 metrů, ukázal, jak jsou na tom s atletickou průpravou. 

„Díky generálnímu partnerovi se povedlo i v této nelehké době uskutečnit zajímavý projekt. Kluby a jejich hráči se mohou veřejnosti představit zase trošku jinak. Je skvělé, že se podařilo ve spolupráci s Livesportem a vstřícním přístupem klubů tento projekt uskutečnit,“ těší Romana Urbáře, ředitele marketingu a komunikace na Českém florbale.

Celá série dovednostních soutěží vyvrcholí velkým finále, ve kterém se utkají tři vítězové jednotlivých kategorií. Ve finálovém díle se všichni tři zúčastní zmiňovaných disciplín a nejlepší z nich se stane šampionem letošního ročníku soutěže Livesport Superliga Skill Contest. Na finálové video se můžete těšit na začátku června 2021.

Obrázek