​​​​​​​

ŠVÉDSKO JASNĚ OPANOVALO ČTVRTFINÁLE S LOTYŠSKEM

7. 12. 2018

Švédský tým jede jako rychle rozjetý vlak, na vysokou výhru nad Dánskem navázal proti Lotyšsku. O postupujícím bylo téměř jistě rozhodnuto již po první třetině, kterou Švédsko opanovalo 7:0. V semifinále se utkají Švédi se Švýcarskem.

14 : 1
7:05:12:0 -:-
Branky: 1. Rasmus Enström, 3. Johannes Wilhelmsson, 5. Alexander Rudd, 11. Alexander Galante Carlström, 12. Albin Sjögren, 14. Kasper Hedlund, 18. Rasmus Enström, 20. Alexander Galante Carlström, 21. Emil Johansson, 23. Rasmus Enström, 31. Martin Östholm, 37. Martin Östholm, 40. Kim Nilsson, 48. Tobias Gustafsson - 50. Alexander Galante Carlström, 24. Rolands Kovalevskis

​Švédové ke svému čtvrtfinále s Lotyšskem přistoupili opravdu zodpovědně a svému soupeři v úvodní části zápasu vůbec nic nedovolili, ten se na polovinu Švédů dostával opravdu sporadicky. Zářily především hvězdy Falunu, Rasmus Enström vstřelil dvě branky, Emil Johansson si připsal tři asistence.

​Johansson s Enströmem otevírali i prostřední část zápasu, když se přesně v tomto pořadí trefili. Pro prvně jmenovaného se jednalo o čtvrtý bod v utkání, druhý zkompletoval hattrick. Vzápětí se z povedené brejkové situace podařilo snížit Rolandsi Kovalevskisovi. Poté však následovaly dva po sobě jdoucí góly snajpra švédské reprezentace Martina Östholma, na něhož ještě navázal v pouhých třiceti letech nejproduktivnější hráč historie švédského nárdoního týmu Kim Nilsson.

​Švédský národní tým si se čtvrtfinálovým utkáním poradil skutečně s bravurou. O osudu zápasu rozhodl již v první třetině, kdy se výrazně zaměřil na silný nástup do utkání. Dvě třetiny tak mohl využít na střádání sil na semifinálovou bitvu se Švýcarskem, které se sice s Nory o výsledek tahalo až do prodloužení, ale oproti Švédům mělo o den více na odpočinek.