​​​​

ŠVÉDSKO PO PŘESTŘELCE PORAZILO ŠVÝCARSKO A SLAVÍ PRVENSTVÍ

29. 4. 2018

Švédsko se Švýcarskem si to ve vzájemném souboji rozdali o vítězství na EFT v Brně a diváci se rozhodně nenudili, padlo totiž celkem osmnáct branek. Švýcaři téměř celý zápas jen dotahovali, pouze jednou se na pár minut ujali vedení. Tři branky vstřelil Kim Ganevik a stý start za reprezentaci si připsal Johan Samuelsson.

11 : 7
2:14:45:2 -:-
Branky: 13. Kim Ganevik, 17. Albin Sjögren, 23. Markus Jonsson, 32. Henrik Stenberg, 33. Gustav Fritzell, 39. Kim Ganevik, 42. Henrik Stenberg, 46. Alexander Galante Carlström, 47. Alexander Galante Carlström, 52. Jonas Adriansson, 57. Kim Ganevik - 20. Manuel Maurer, 21. Manuel Engel, 26. Kevin Berry, 27. Jan Bürki, 40. Kevin Berry, 41. Paolo Riedi, 56. Tim Braillard

Švédský celek byl od úvodu mírně aktivnější, vytvořil si několik šancí, žádnou ale nedokázal využít. Poprvé se skóre měnilo po třinácti minutách hry, Kim Ganevik vyhrál osobní souboj, položil si brankáře a zakončil do odkryté branky – 1:0. Druhou branku přidalo Švédsko o dvě minuty později, Albin Sjörgen mířil ze středu přesně k tyči – 2:0. Švýcaři snížili v závěru třetiny, Manuel Mauer dostal přihrávku do rychlé protiakce a poslal míček mezi nohy Rehna – 2:1.

Na začátku druhé periody už bylo srovnáno, při přečíslení se míček po několika odrazech dostal k Manuelu Engelovi, který ho nasměroval do odkryté části branky – 2:2. Jenže Švédové našli rychle odpověď, na konci pohledné akce stál Markus Jonsson, jenž využil křižného pasu od Adrianssona – 3:2. Švýcaři využili početní výhodu k dalšímu srovnání, Kevin Berry se ujal balónku na polovině hřiště a vyslal přesnou ránu k tyči – 3:3. Za dvacet jedna vteřin už Švýcarsko poprvé vedlo, když se z hranice brankoviště prosadil Jan Bürki – 3:4. Po několika zajímavých šancích se znovu měnilo skóre ve 32. minutě. Na konci rychlé souhry stál Henrik Stenberg, který měl lehkou práci u tyčky při zakončení do prázdné branky – 4:4. Švédský celek si dalším rychlým gólem vzal vedení zpět na svou stranu, což zařídil svou ranou Gustav Fritzell – 5:4. Švédsko sice nevyužilo početní výhodu, prosadilo se ale v rovnovážném stavu hráčů, Tim Ganevik zužitkoval přesný pas při náběhu za obranu – 6:4. Švýcaři opět skórovali v závěru třetiny, po Hofbauerově nahrávce pálil pod ruku gólmana Kevin Berry – 6:5.

Stejně jako na začátku druhé části švýcarská reprezentace srovnala na začátku třetiny, zakončením z bezprostřední blízkosti se prosadil Paolo Riedi – 6:6. Jenže vyrovnaný stav dlouho nevydržel, střelou do horního rohu branky zakončil samostatný únik Henrik Stenberg – 7:6. Svou přesnou ranou z první ze středu hřiště se předvedl Alexandr Galante Calström – 8:6. Další gól Švédska byl uznán po menších dohadech, druhý gól v jedné minutě po zakončení z brankoviště vstřelil Galante Calström – 9:6. Desátou branku svého celku zaznamenal Jonas Adriansson po samostatném úniku a střele do horní části branky – 10:6. Švýcarskou naději vykřesal necelých pět minut před koncem Tim Braillard, ke kterému se odrazil míček od horní tyčky po pokusu Hofbauera – 10:7. Jenže místo dalšího snížení celku hostí přišla branka Švédska, Kim Ganevik završil hattrick trefou do prázdné branky – 11:7.