{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

SVĚTOVÝ ŠAMPIONÁT JUNIOREK SE POSOUVÁ NA ZÁŘÍ

Obrázek ke článku
17. 3. 2021

Mezinárodní florbalová federace (IFF) rozhodla o posunu Mistrovství světa juniorek 2020 na termín 1. až 5. září letošního roku. Šampionát se měl podle posledního plánu ve švédské Uppsale konat v první polovině května, vinou nepříznivé pandemické situaci však dochází k odkladu.

Jedním z hlavních důvodů, proč nakonec k odložení došlo, je vyhláška švédské Agentury veřejného zdraví, podle níž by měly být všechny amatérské sportovní události, mezi které mládežnický florbalový šampionát patří, zrušeny nebo posunuty na pozdější termín. Výjimku nemají ani mezinárodní akce.

„Věříme, že přeložením na září se bude moci turnaj odehrát za daleko lepší situace díky vakcíně proti covidu-19, která by v té době měla mít už celosvětově velký efekt. Navíc se tím zvyšuje možný počet týmů, který by měl zájem se turnaje účastnit,“ uvádí Sarah Mitchell, projektová manažerka IFF.

Už je známý i nový rozpis šampionátu. Pokud půjde vše podle představ, zahájí Češky svou cestu juniorským mistrovstvím světa ve středu 1. září, kdy vyzvou Lotyšsko. Ve skupině B poté ještě narazí na Norsko a domácí Švédsko. Turnaj tak odstartuje krátce po MS juniorů, které se v Brně uskuteční od 25. do 29. srpna.

Jedná se už o třetí odklad MS juniorek. Původním termínem byl květen 2020, tenkrát ale byla koronavirová situace rovněž nepřívětívá, turnaj se tak posunul na září 2020. Ani tehdy však nakonec nebylo konání vinou okolních vlivů možné, proto se rozhodlo o přeložení turnaje na rok 2021 - nejprve na květen a nyní na zářijový termín.

Rozpis českých zápasů na MSJ 2020 (Uppsala, Švédsko)

Středa 1. září

16.30  Česká republika - Lotyšsko

Čtvrtek 2. září

16.30  Česká republika - Norsko

Pátek 3. září

19.15  Švédsko - Česká republika

Obrázek