{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŠVÝCARSKÁ CESTA ŠVÉDSKÉHO TRENÉRA ČI OHLÉDNUTÍ MISTRŮ SVĚTA. OSTRAVA PŘIVÍTÁ MEZINÁRODNÍ TRENÉRSKOU KONFERENCI

Obrázek ke článku
29. 11. 2019

Hned čtveřice trenérských osobností se představí v rámci mezinárodní trenérské konference v Ostravě. Ta se bude konat v rámci probíhajícího lednového Champions Cupu. Trenéři se mohou těšit na švédského trenéra Davida Janssona, jenž aktuálně trénuje švýcarský národní tým, či na trenérský tandem mistrů světa Jiřího Jakoubka a Jaroslava Berku. Program završí Jyri Korsman, hlavní trenér Floorball Köniz.

Řada nejen českých, ale také zahraničních trenérů, má ještě v živé paměti loňskou mezinárodní konferenci v Praze, která se konala v rámci mistrovství světa mužů (video ZDE). Do Centra pohybové medicíny Pavla Koláře se sjelo více než 280 lodivodů z celého světa, aby si vyslechli Patrika Bäcka z Falunu, Joonase Naavu z EräViikingit a nebo kouče Martina Daňka s Markem Vojtou.

V letošní sezóně  bude hlavní osobností současný trenér reprezentace Švýcarska David Jansson, který kromě velké přednášky bude sedět i v malé skupině trenérů a diskutovat s nimi směřování florbalu do budoucna. Na konferenci se však zaměří na implementaci Swiss way do národního týmu, ale také do klubů v rámci celé země helvétského kříže. O Swiss way se můžete dočíst v článku za pár dnů.

Českou stopu pak zanechá dvojice trenérů a mistrů světa v jednom. Jiří Jakoubek a Jaroslav Berka budou vysvětlovat, proč je třeba se zaměřovat na komplexní rozvoj hráče. To vše v aplikaci na hráče zlatého výběru U19.

Posledním přednášejícím je Jyri Korsman, který má na svém kontě dvě zlaté medaile s finskou reprezentací U19 a účast v superfinále s týmem Erä Viikingit. Jyri bude primárně mluvit o detailech v tréninku a v zápase, které přináší jeho týmu výhodu nad soupeři.

Mezinárodní trenérská konference v Ostravě se bude konat 11. ledna 2020 v nové aule Ostravské univerzity mezi 9:00 a 15:00. Přihlášení na ni bude možné výhradně přes portál FIS a celá konference bude simultánně překládána. Poplatek za účast činí 900 korun.

Obrázek