​​

TÁBOR PŘETLAČIL VŠESTARY A O BOD VEDE PŘED HRADCEM

20. 11. 2017

Hodně vyrovnaný je vršek tabulky v Divizi C. Po 9. kole se do čela nakonec dostal Tábor, který oproti Hradci Králové vybojoval o bod navíc a předstihl svého soupeře a to především díky zvládnuté nevídané přestřelce se Všestary, ve které oba týmy nastřílely dohromady 23 branek. Východočeši museli přenechat jeden bod Vysokému Mýtu.

Tábor si nejprve doma poradil s Přeloučí, když o své výhře rozhodl v úspěšné desetiminutovce prostřední periody, ve které výrazně odskočil svému soupeři a poté už kontroloval zápas až do konce. Se Všestary to bylo ale jiné drama. Už se zdálo, že si jihočeský klub díky povedené koncovce druhé třetiny pohlídá další zápas, ale hosté se vrátili ještě do utkání, i když už se jim nepodařilo vyrovnat, tak pořádně potrápili Tábor. „Šílený zápas bez obran, naštěstí se nám podařilo vstřelit o jednu branku víc, než soupeři. Musíme zapracovat na vyloučeních, kterých máme zbytečně mnoho,“ řekl po výhře domácí kapitán.

Také Hradec začal víkend úspěšně, když v domácím prostředí přestřílel Litomyšl 13:8. Vzápětí se ale natrápil s Vysokým Mýtem, kdy přišel o vítězství v samotném závěru, a hosté si dvěma góly v posledních dvou minutách základní hrací doby vynutili prodloužení, ve kterém však gól nepadl a tak musely příjít na řadu nájezdy. Ve druhé sérii rozhodl o výhře Hradce Králové Chudomský a jeho tým tak nadále udržel kontakt s Táborem.

Velmi úspěšný víkend zažili také Pacovští Honzíci. Celek z Vysočiny uspěl nejprve vysoko v Chrudimi, kterou přehrál vysoko 7:1 díky čtyřem trefám Doubka. S Dačicemi ale zaspali začátek druhé třetiny, kdy nechali soupeře se dotáhnout a o další tři body se museli strachovat až do závěru. Uklidňující branku ale přidal Dohnal a bylo rozhodnuto. Domácí dlouho sahali po vítězství proti Jihlavě, nad níž vedli až do 53. minuty 2:0. Poté ale přišel nepochopitelný kolaps a o čtyři minuty později už vedla hostující FBŠ, která se nakonec radovala z překvapivého vítězství. Jihlavští si alespoň spravili náladu po porážce po prodloužení v Chrudimi o den dříve.

Víkend bez bodu naopak zažili ve Rtyni v Podkrkonoší. Domácí nejprve nestačili na Vysoké Mýto, se kterým zaspali první třetinu a v divoké přestřelce poslední části udrželi hosté vedení až do konce zápasu. Hráči Orla následně neměli dostatek sil proti Litomyšli a s ní doma rovněž padli, tentokrát vysoko 3:8.