​​​​

TÄBY SI PROTI KLOTENU VYSTŘÍLELY ZLATÉ MEDAILE

12. 1. 2020

Finále Poháru mistrů vyznělo lépe pro švédské florbalistky. Ty hrály proti Dietlikonu čtyřicet minut vyrovnanou hru do té doby, než se utrhly ze řetězu a stejně jako proti Vítkovicím si podmanily třetí třetinu. V ní zvítězily 6:0 a odlétají na sever se zlatými medailemi.

3 : 10
1:22:20:6 -:-
Branky: 11. Tanja Stella, 29. Isabelle Gerig, 29. Hana Koníčková - 15. Lisa Carlsson, 18. Matilda Sjödin, 34. Jenna Taivaloja, 40. Julia Croneld, 43. Lisa Carlsson, 44. Julia Croneld, 48. Jenna Taivaloja, 54. Anna Petersén, 55. Jenna Taivaloja, 60. Matilda Sjödin

Obě strany nechtěly v posledním zápase Champions Cupu udělat zbytečnou chybu a dle toho vypadal také začátek finálového střetnutí. Brankářky se dostávaly postupně do tempa a předváděly ve svých brankovištích zajímavé zákroky, které byly v tu chvíli velmi důležitým aspektem hry. Finále žen nechyběla ani česká účast, jelikož v barvách Klotenu nastoupila Hana Koníčková s Natálií Martinákovou, rozhodcovský dres oblékli pánové Petřík s Podlesným.

Trpělivá hra všech aktérek nabídla mnoho příležitostí ke skórování, ale ne všechny se vlezly mezi tři tyče. Hráčky Jets se ocitly v základní hrací době dvakrát ve vedení, ale ani to nakonec nestačilo. Po dorážce Hany Koníčkové se rozsvítil na časomíře stav 3:2 ve prospěch Švýcarek a tímto se gólový účet Dietlikonu uzavřel. Od této chvíle byly produktivní pouze Täby, které v posledních dvaceti minutách rozstřílely své soupeřky vysoko 6:0.

Na padesáti procentech vstřelených branek se podílela Lisa Carlsson, jejíž osobní statistiky se rozrostly o dva góly a tři asistence. Ve třetí části byli diváci svědky situace, která si vyžádala výpomoc videozáznamu. Kontroloval se totiž jeden z přesných zásahů Švédek, jenž trefil zadní tyč brány Schmid a rychle vyletěl zpoza jejich zad. Täby zvítězily o sedm gólů a staly se tak šampionkami Poháru mistrů 2020.

Nejlepší hráčky utkání: Isabelle Gerig (Kloten-Dietlikon Jets) - Lisa Carlsson (Täby FC)