{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

TAKOVÉ HVĚZDY K NÁM NEJEZDÍ PŘÍLIŠ ČASTO, POCHVALOVALI SI V NEHVIZDECH

Obrázek ke článku
27. 6. 2018

Tři tisícovky lidí žijí ve středočeských Nehvizdech. I mezi nimi se najde řada milovníků sportu s děrovaným míčkem. Také sem v uplynulé sezoně doputovala Tour de Club. Na řadě je tedy jedna z posledních reportáží ročníku 2017/2018. Připravilo si ji pro vás duo Hynek Ondráček a Jindřich Zimmermann.

První slovo vždy dostává organizátor akce. Nejinak tomu bylo v Nehvizdech. Hynek Ondráček byl tou možná nejdůležitější osobou, díky které bylo možné akci uspořádat.

„Tour de Club sleduji již od jejího vzniku. Vždy jsem usiloval, abychom ji k nám do Nehvizd přivedli. Bohužel do začátku roku 2017 to nebylo možné, protože jsme hráli a trénovali v naší staré sokolovně. Až na začátku minulého roku se otevřela nová víceúčelová hala u základní školy. To jsme již byli „připraveni" tento podnik uspořádat,“ popisoval, jak složitý byl přihlašovací proces tohoto středočeského klubu.

Správná motivace je často tím hlavním, co nakonec rozhodne o důležitém životním kroku.

„Vzhledem k tomu, že jsme „trenéři samouci", tudíž vše, co umíme, je takové „amatérské", tak jsme chtěli dostat nějaký další impuls, který by nás posunul kupředu a ukázal nám nové možnosti, jak se s dětmi zdokonalovat. Přesně to jsme totiž očekávali od trenérů z extraligy, kteří vědí, co je „velký florbal“.  Akce naplnila, ba dokonce předčila naše očekávání,“ rozplýval se klubový šéf.

Tradiční velkou devizou projektu je účast velkých osobností.

„Přijeli hráči Technology Florbal Mladá Boleslav Petr Kološ a Tomáš Novák. Spolu s nimi dorazily také Zuzka Kurková a metodička našeho regionu Míša Běhanová. Petr přivezl ukázat dětem svoje medaile, které nasbíral za svou kariéru. Děti byly úplně u vytržení!“

Hlavním smyslem akce je představení metodicky správné ukázkové tréninkové jednotky.

„Petr, Tomáš a Zuzka si hřiště rozdělili na tři části. Na každé probíhal jiný trénink. Družstva elévů, mladších žákyň a žáků rotovala ve skupinách. My trenéři a funkcionáři jsme bedlivě pozorovali, co se kde děje. Obcházeli jsme jednotlivá stanoviště a dělali si poznámky, protože přece jenom to bylo již na začátku června, kdy tréninky končily. Chtěli jsme si co nejvíce zapamatovat do prázdninového soustředění, především ale hlavně do startu nové sezóny,“ přibližoval průběh tréninku organizátor.

Aby vše neskončilo jen jedním příjemně stráveným večerem, je nesmírně důležité, aby akce zaujala a přinesla ohlasy. Ať již pozitivní, nebo negativní. Jedině tím, že se o ní bude mluvit a určité prvky budou i aplikované, má ten pravý význam.

„Musím upřímně říci, že všichni přítomní byli nadšeni. Hráči na jednom tréninku vydrželi tolik, co nikdy před tím. Bylo vidět, že je to hodně baví. Na Petra s Tomášem se upínali s respektem, přece jenom takové hvězdy k nám zase tak často nejezdí. Rodiče kvitovali změnu v tréninku a snahu vedení, ale i neustálý posun vpřed. A my trenéři - nám to dalo asi nejvíc! Hlavně máme nové impulsy do trénování. Zhlédli jsme, jak se dají tréninky dělat jinak, jak vybočit ze zajetých kolejí. Byli jsme nadšeni z toho, že se nám kluci svěřili i s poměrně zásadními trenérskými radami. Jen je škoda, že na další akci podobného typu budeme asi nyní čekat zase dost dlouho,“ dodal Hynek Ondráček.

Že se akce líbila i rodičům, potvrzuje také jeho kolega, zástupce rodičů Jindřich Zimmermann. Tréninku se účastnil a očividně se mu velmi zamlouval.

„Z pohledu rodiče byla akce velmi zajímavá. Mohli jsme vidět, jak trénují ligoví hráči a jak by mohl trénink pro naše děti vypadat. Velmi mne zaujalo, že děti byly stále v pohybu. Co je ale hlavní, že je celý trénink moc bavil. Budu rád, když naši trenéři některé prvky převezmou a budou aplikovat i u nás. Určitě jsem pro, aby se konalo více podobných akcí,“ zakončil zástupce rodičů.

​​

Obrázek