{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TALENTOVANÁ MLÁDEŽ DOSTANE MOŽNOST ZLEPŠOVAT SE DOMA. VIDEA NAHRADÍ ZRUŠENÉ TRÉNINKY VÝBĚRŮ

Obrázek ke článku
7. 4. 2020

Aktuální koronavirová situace spojená s domácí karanténou netěší asi nikoho. Dvojnásob toto platí o florbalistech a florbalistkách, kteří namísto účasti na trénincích krajských či regionálních výběrů mohou trénovat maximálně sami doma. A právě k tomu jim teď nově dopomůže program XPS.

Být zavřený doma a nemoct jít ven, to je pro řadu florbalistů zkouška nejen fyzické, ale především psychické odolnosti. K ukrácení volného času a zároveň k možnosti neustále se zlepšovat poslouží novinka, s níž přichází Český florbal. Pro členy krajských a regionálních výběrů připraví sadu individuálních tréninků a edukačních videí. Ta budou nahraná do programu XPS.

Každý hráč regionálního výběru má vytvořený vlastní profil v programu XPS. Přihlásit se do něj bude možné po stažení programu XPS Client (na Google Play pro Android, případně na App Store pro iOS). Hráči, kteří neznají své přihlašovací údaje, je dostanou v průběhu příštího týdne do emailu (email je braný z FISu).

Plnění jednotlivých úkolů a tréninků bude z pohledu hráčů dobrovolné. Bude však možné si jednotlivé cviky zaznamenávat do aplikace a sledovat tak svou tréninkovou aktivitu. Hráči navíc mohou v aplikaci nalézt výsledky testování (ti kdo se ho zúčastnili v rámci regionálních výběrů v předešlých letech) nebo případně videa od regionálních trenérů. Účastníci Kempu talentované mládeže tam mají navíc rozbor své hry, dřepu s činkou, běhu a dalších videí.

V tomto týdnu se rozjede zkušební provoz vždy u jednoho výběru v regionu, aby se odchytaly technické nedostatky. Od 8.4. již budou moci všichni hráči zkusit trénovat podle tréninků připravených v programu XPS. V průběhu dubna navíc hráči dostanou do aplikace videa, kde se hráči budou seznamovat s florbalovými tématy více do hloubky, například: jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých herních rozestavení; jak využít 4 role hráče ke snažší komunikaci o svém výkonu atd.


Obrázek