{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TALENTOVANÁ MLÁDEŽ SE OPĚT SEJDE V JIČÍNĚ. NOVĚ BUDE PŘÍTOMNÝ MENTÁLNÍ TRENÉR DANĚK

Obrázek ke článku
7. 4. 2020

Skoro 150 mladých florbalistů a florbalistek se zúčastní tradičního letního kempu talentované mládeže v Jičíně. Věnovat se jim budou krom českých také finští odborníci. Novinkou bude přítomnost Martina Daňka. Jeden ze členů realizačního týmu zlatých juniorů se bude starat o mentální vzdělávání mladých nadějí.

Zase o kousek lepší. Přesně takový má být letošní ročník kempu talentované mládeže v Jičíně. Po předloňské dělbě na tři tréninkové skupiny a loňském zapojení trenérů z Finska u obou skupin letos přibyde mentální kouč. Jméno Martina Daňka je spojeno s úspěchem zlatých florbalových juniorů. Nyní se bude starat o jejich následovníky.

Kemp bude stejně jako v minulosti devítidenní. Od 11. do 15. července se v Rumcajsově městě představí kluci, během posledního dne se skupiny v poledne vystřídají a jejich místa zaujmou dívky. Ty na sobě budou pracovat až do 19. července.

První chlapecké skupině bude šéfovat trenér juniorské reprezentace Jaroslav Berka se svým realizačním týmem. Druhou skupinu má na povel lodivod národního výběru U17 Matěj Klucho se svými reprezentačními kolegy. Třetí skupinu bude zaštiťovat regionální metodik Jiří Typl.

Tři skupiny jsou připraveny také pro dívčí naděje. První skupinu povede Tomáš Martiník, trenér reprezentace juniorek, pro kterou toto bude jedna ze závěrečných fází přípravy na odložený světový šampionát. Druhé partě bude šéfovat zkušená Michaela Marešová, které bude asistovat Michal Jedlička. Třetí skupinu povedou vybraní trenéři regionálních výběrů.

Na nominacích do jednotlivých družstev se spolupodíleli trenéři národních týmů, kteří vybírali účastníky první skupiny. Druhou skupinu u kluků vybíral trenér Národního výběru U17 se svým týmem. Třetí skupinu kluků vybrali regionální metodici na speciálních trénincích po závěrečném turnaji. U holek vybírali druhou a třetí skupinu metodici s pomocí trenérů regionálních výběrů.

U obou pohlaví budou přítomni vždy tři finští trenéři (každá kategorie bude mít k dispozici jednoho), devět českých (stejně jako v minulosti tři na každou skupinu), dále také trenér brankářů, fyzioterapeut a odborníci na výživu, kondici a mentální vybavenost.

Stejně jako v loňském roce budou všechny tréninky z kempu nahrávané na kanál YouTube. Jejich zhlédnutí bude možné na profilu Českého florbalu.

Aftermovie Kempu talentované mládeže 2019

Obrázek