{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TATRAN OTOČIL TELEVIZNÍ ZÁPAS V LÍPĚ

Obrázek ke článku
16. 9. 2019

Střešovický Tatran vedl v utkání s Českou Lípou necelých pět minut. I to ale pražskému celku stačilo, aby nakonec ze severu Čech přivezl všechny body a do nové sezóny vstoupil výhrou. Po dvou vítězných letech tak Česká Lípa prohrála svůj domácí duel s tímto soupeřem, když v druhé půli poslední třetiny ztratila nadějně rozehraný zápas.

4 : 5
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
0:02:02:5 -:-
Branky: 25. Milan Tichý, 40. Marek Dzierža, 53. Petr Novotný, 60. Milan Tichý - 45. Jonáš Kreysa, 53. Martin Šindelář, 55. Filip Langer, 56. Matěj Havlas, 59. Matěj Havlas

Zahajovací televizní duel hostila Česká Lípa na místním zimním stadionu. Tým zvyklý na parkety domácí sportovní haly se tak stejně jako soupeř musel popasovat s netradičním prostředím. I tento fakt vyústil v bezbrankovou první třetinu, když se týmy dostávaly nejen do tempa tohoto utkání, ale především do nové sezóny.

Na úvodní gól si diváci nejen v hale, ale také doma u televizních obrazovek, počkaly dlouhých čtyřiadvacet minut. Bezbrankový stav k radosti domácích fanoušků zrušil Milan Tichý. Druhou branku přidali opět domácí, padla však až po dalších patnácti minutách. Osamocený Marek Dzierža trefil bránu po poctivé práci Novotného v rohu hřiště těsně před přesunem koncem druhé třetiny.

Brankově zajímavá pak byla především poslední část utkání. Nejprve Jonáš Kreysa snížil soupeřův náskok, který si ale o po polovině třetiny Lípa vzala zpět díky Petru Novotnému. Tatranská odpověď ale nyní přišla v řádu desítek vteřin. Martin Šindelář bleskově snížil na rozdíl jediné branky, následně dvěma slepenými góly otočili vývoj utkání Filip Langer a Matěj Havlas. Havlas navíc před koncem třetiny podpořil náskok na straně Tatranu svým druhým superligovým gólem v kariéře, čímž se po snížení Milana Tichého podepsal pod vítěznou branku.

Obrázek