{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TATRAN OVLÁDL PÁTÉ UTKÁNÍ A JE JUNIORSKÝM MISTREM!

Obrázek ke článku
20. 4. 2022

Finálová série CE ligy juniorů si vyžádala rozhodující páté klání. Pražské derby mezi Tatranem a Chodovem nabídlo znovu vyrovnanou bitvu. Domácí florbalisté ji ale zvládli a i díky dvěma trefám Piskáčka vybojovali juniorský titul!

Na úvodní gól se čekalo téměř čtvrt hodiny. Pak se po špatné rozehrávce domácích prosadil Matěj Jambor. O pár okamžiků později ale srovnal Vojtěch Panuška a vzápětí po pěkné kombinaci do prázdné udeřil Jakub Pluhař. To ale nebylo vše. Gólovou pasáž úvodní části pak završil střelou do šibenice Bohumil Piskáček.

Celek z Jižního Města ale v průběhu druhé části dokázal srovnat. Nejprve pod ruku brankáře Jurca umístil balonek Lukáš Kafka, ve 32. minutě pak z brankoviště udeřil Jakub Dufek. Poslední slovo ve druhé dvacetiminutovce však měly Střešovice. Povedenou střelou jim vrátil náskok Jakub Hejzlar.

Třetí část byla dlouho vyrovnaná. Krátce po její půlce prošel obranou Piskáček, jenž druhým zásahem v duelu nasměroval Tatran k titulu. Chodov v závěru zkusil hru v šesti. Ta mu ale nevyšla. Tatran dostal k dispozici trestné střílení a Matěj Čelakovský parádním trikem překonal Hodíka. Klání poté zdramatizoval druhou trefou Dufek, v závěru ale přidal domácí pojistku Vojtěch Kún.

Finále CE ligy juniorů
PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 7:4 (3:1, 1:2, 3:1)

Branky: 15. Panuška, 16. Pluhař, 16. Piskáček, 36. Hejzlar, 53. Piskáček, 58. Čelakovský, 60. Kún – 15. Jambor, 25. Kafka, 33. Dufek, 59. Dufek. Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváků: 409. Zásahy brankářů: Jurco 22 – Hodík 19.

Obrázek