​​​​

TATRAN PODLEHL V HRADCI KRÁLOVÉ PANTHERS, OLOMOUC PORAZILA JIČÍN

13. 1. 2018

V sobotních utkáních 16. kola Extraligy žen neuspěl ani jeden z týmů, který je na hranici play off. Ve výjezdním utkání v Hradci Králové prohrály Střešovice s Panthers a Olomouc si po dobrém začátku poradila s Jičínem, díky čemuž se minimálně do neděle zvedla ze dna tabulky.

Tatran se drží na poslední příčce zaručující postup do play off, nejlépe tedy potřeboval v utkání s Panthers, které vyvezl do Hradce Králové, bodovat, což se mu však nepovedlo. Domácí brzy inkasovali, ale nepříznivý stav dokázali ještě v první třetině otočit na 5:3. Jenže Panthers zvládly druhou třetinu, v ní čtyřmi góly převrátily vedení zpět na svou stranu a to už udržely.

Poslední Olomouci se v posledních dvou zápasech na domácí půdě dařilo bodovat, na což navázala i v duelu s Jičínem, který stejně jako Střešovice musí bojovat o účast ve vyřazovacích bojích. Olomouc si během prvních šesti minut vypracovala tříbrankový náskok, který Jičín marně dotahoval, hattrickem se na výhře domácích podílela Pavlíková.

Ostravanky absolvovaly nedělní výjezd do Liberce, kde se jim střelecky dařilo. FBC si vytvořilo během osmadvaceti minut šestibrankové vedení, ale jejich soupeřky to ani s tímto mankem nezabalily. „Do stavu 7:1 to byl výkon podle představ, obrovská dominance,“ viděl jasně herní obraz svého týmu Jakub Robenek. Jeho svěřenkyně nakonec zvládly závěr střetnutí a přivezou si domů plný počet bodů.

Celý zápas tahaly za kratší konec florbalistky Bohemians, což bylo vidět i v kolonce střeleckých pokusů. Na bránu Vítkovic letělo pouze pár přesných ran, s čímž hráčky Bohemians nemohly za žádnou cenu uspět. Oproti Kristíně Hudákové, která si připsala pod Ještědem tři góly a čtyři asistence, nastřádala Barbora Husková s Denisou Ferenčíkovou hattrick. Slovenská reprezentantka si na svůj účet ještě připsala jednu asistenci. Téměř sto padesát diváků sledovalo úspěšné tažení Židenic, jejichž výkon řídila čtyřmi trefami Linda Hyksová.

Přetahovanou o výsledek viděli všichni, kteří si našli cestu v neděli podvečer na halu Jižního Města. Být ve vedení si vyzkoušely oba týmy, přičemž poslední změna skóre byla příjemnější pro ženy Tigers, které se tak drží stále před Chodovem.