​​​

TATRAN SE POSUNUL NA POZICE ZAJIŠŤUJÍCÍ PLAY OFF, TIGERS VYHRÁLY 17:2

11. 2. 2018

Vítkovice si připsaly na Hané vítězství nad zlepšující se Olomoucí, hráčky Panthers zachytily hlavně první třetinu, v níž nasázely SKV pět gólů a FBC nelítostně pokořil Jičín rozdílem třídy. I v neděli byla k vidění velká kanonáda, Liberec podruhé v sezoně vysoko podlehl Tigers. Pražské derby díky povedené poslední desetiminutovce ovládl Chodov a důležité tři body v ohledu na blížící se play off vybojoval Tatran proti Židenicím.

V Čajkaréně se skóre rozjíždělo pozvolně, když se první míček za brankovou čárou ocitl až v polovině desáté minuty po akci Veroniky Enenkelové. Ta dala svým kolegyním jasný signál ke zvýšení počtu střel na bránu Martiny Frankové. Rytířky si postupně budovaly zajímavý náskok, když po konci čtyřicáté minuty odcházely do kabin za stavu 5:1. Na vítkovické straně se blýskla čtyřmi body polská kometa Justyna Krzywak a hattrick obstarala liberecká posila Hana Koníčková. Za domácí tým se dvakrát prosadila Tereza Reimerová. Panterkám vyšlo pražské derby s Vinohrady náramně. V polovině duelu navíc vyhnaly z brankoviště Elišku Kuchyňkovou, která musela sáhnout do své klece celkem sedmkrát.

Ostrava úvodní vteřiny lehce zaspala, když musela dohánět jednobrankové manko. To se svěřenkyním Jakuba Robenka povedlo na jedničku a v pozdějších minutách byly dominantnější než jejich soupeřky. Diváci mohli v ČPP Aréně vidět celkem dvaadvacet gólů, z čehož sedmnáct na straně domácího FBC. Své mířidla správně seřídila Barbora Sedláčková, které se statistiky rozrostly o čtyři kanadské body. Stejným poměrem se uvedla Denisa Kotzurová, kterou doplnila Kristýna Bachmaierová ve službách Jičína.

I v neděli se jednomu z týmů podařilo soupeři nastřílet sedmnáct branek, debakl na vlastní půdě schytal od Tigers Liberec. Crazy girls prohrály na domácí palubovce čtvrtý zápas v řadě, florbalistky z Jižního Města nastřílely o jednu branku méně než v prvním vzájemném souboji.

V pražském derby Chodova proti Bohemians bylo dlouho k vidění vyrovnané utkání, oba celky se střídaly ve vedení a rozhodovalo se až v poslední desetiminutovce, ve které domácí nastříleli čtyři branky, z toho poslední dvě do prázdné branky. Hattrickem Chodovu k výhře pomohla Martina Řepková (3+2), na druhé straně vstřelila tři góly Andrea Kadidlová.

Důležitý souboj v bojích o play off zvládl Tatran na půdě Židenic. Židenice nenavázaly na předchozí domácí výhru nad Královskými Vinohrady, naopak Střešovice prolomily šnůru čtyř proher v řadě. Hattrickem hostům pomohla ke třem bodům Lenka Faltusová.