​​​​

TATRAN STŘEŠOVICE USEDL NA TRŮN DOROSTENEK

5. 5. 2019

Ve sportovní hale Skalka v České Třebové se odehrál vůbec poslední zápas ligové sezony 2018/2019, který rozhodl o posledním mistrovském titulu. Ten si po celkem jasném průběhu zaslouženě veze do Prahy Tatran Střešovice, jenž ve finále porazil Chodov vysoko 8:2. Svěřenkyně Martina Czeczinkara vystřídaly na trůnu výběr Ivanti Tigers Jižní Město, který letos do play-off ani nezasáhl.

Čtvrtfinále

Úvodní čtvrtfinálovou dvojici vytvořily týmy Jablonné nad Orlicí a FbŠ Bohemians. Dorostenky v zelenobílých dresech oba zápasy suverénně vyhrály a mohly tak slavit postup do semifinále. Trenér Jablonné nad Orlicí však mohl být s výkonem svých hráček spokojen. „Zlepšený výkon našeho týmu vítězství nepřinesl, přesto bych chtěl holky pochválit, protože odehrály své maximum,“ zhodnotil David Grus. Snadnou cestu do semifinále měly také florbalistky Chodova, které porazily tým Světlé nad Sázavou jednoznačně 14:0 a 15:0. Družstvo z Jižního Města neobdrželo ve čtvrtfinále ani jeden gól a mohlo tak být velice spokojeno se svou defenzívou.

Stejným výsledkem skončilo první i druhé čtvrtfinálové utkání mezi Vítkovicemi a Jihlavou. Svěřenkyně Tomáše Martiníka zvládly oba zápasy v poměru 5:2 a mohly tak slavit postup mezi nejlepší čtyřku. Celkem šesti kanadskými body se blýskla polská hráčka ve službách Vítkovic Dominika Buczek. Největší bitva o semifinálové místo se odehrála mezi Tatranem a Ostravou. Úvodní čtvrtfinálové utkání skončilo nerozhodně 3:3, ale ve druhém zápase už se z výhry radovaly dorostenky Střešovic. „Výrazně zlepšený výkon oproti prvnímu zápasu, hodně dlouho vyrovnaný průběh. Nicméně v součtu obou zápasů spíše zasloužený postup pro Tatran. V první zápase jsme měli více štěstí jak rozumu,“ hodnotil dvojutkání trenér Ostravy Luděk Pasecký.

Semifinále

Semifinálové série už se hrály pouze na jedno vítězné utkání. Obě série však byly více než vyrovnané. Vítkovice nejprve v prodloužení prohrály s Chodovem 2:3, když rozhodující branku vstřelila čtyři minuty po začátku nastaveného času Lucie Bohumínská, která potrestala chybu ve vítkovické rozehrávce. I druhou semifinálovou sérii mezi Tatranem a Bohemians muselo rozhodnout až prodloužení. Dorostenky Bohemians dokázaly otočit vývoj zápasu z 0:2 na 3:2, ale zásluhou Markéty Žbánkové utkání dospělo až do prodloužení. V tom byly šťastnější hráčky střešovického Tatranu, které po brance Lucie Želízkové postoupily do finále MČR.

Finále a zápas o třetí místo

Zápas o bronz byl od začátku do konce jednoznačná záležitost. Florbalistky Vítkovic si šly za bronzovou medailí s velkou vervou a po výsledku 13:2 mohly propuknout velké oslavy. Dorostenky Bohemians tak odjížděly z MČR s prázdnou. Zápas o třetí místo se nejvíce povedl Michaele Kubečkové, která zaznamenala čtyři branky a tři asistence. Polská reprezentantka Dominika Buczek pak vstřelila čtyři branky a na další dvě přihrála. Možná až překvapivě jednoznačné bylo také finálové utkání mezi Chodovem a Tatranem. Už po třiceti sekundách zápasu svítilo na světelné tabuli 1:1, ale poté převzal otěže zápasu právě Tatran. Zejména díky pětibodovému přídělu Katky Nádeníkové se mohly Střešovice radovat z mistrovského titulu v dorostenkách pro sezonu 2018/2019. Chodov ve finále padl 2:8.