​​​​

TATRAN ZDEMOLOVAL LIBEREC, OSTRAVA PORAZILA BOHEMIANS

1. 2. 2020

Florbalistky Tatranu Střešovice neměly slitování se svými soupeřkami a nastřílely jim jednadvacet gólů. Ostrava ovládla třetí třetinu, čímž si pojistila další vítězství. Za tři body se prezentovaly také Židenice, když v derby vyhrály nad Bulldogs. Do hry o play-off se dostal tým Panthers.

Mezi Tatranem a Libercem bylo rozhodnuto takřka po první třetině, během níž si pražské hráčky vytvořily devítibrankový náskok. Liberec nenašel na obranu Střešovic recept, a tak zůstal po šedesáti minutách bez vstřeleného gólu. Sedmi kanadskými body se blýskla Veronika Kopecká. Mezi Ostravou a Bohemians se rozhodlo až v poslední třetině, kdy jednoznačně dominovaly svěřenkyně Jakuba Robenka. Ty nastřílely v závěru klání šest gólů a získaly svůj šestačtyřicátý bod do tabulky.

Židenice proti Bulldogs byly dvě třetiny produktivnější a vytvořily si dostatečný náskok, který už buldočky nezvládly stáhnout ani přes vydařenou třetí část. Na polovině branek svého celku se podílela Lucie Romančáková. V posledním sobotním duelu nezvádly svůj venkovní zápas floralistky z Olomouce, které tak zůstávají i nadále na předpoledním místě extraligové tabulky. Panterky díky výhře 7:2 poskočily na osmé místo, čímž se dostaly do boje o play-off.