{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TEMPISH MORAVIAN CUP: ZAVEDENÝ LETNÍ TURNAJ V SRDCI HANÉ

Obrázek ke článku
26. 7. 2021

Netradiční termín na začátku září, krásné prostředí historické Olomouce, krátká dojezdová vzdálenost mezi halami, perfektní organizace celé akce a šance otestovat formu těsně před sezónou. A to od elévů až po juniory. Tyto tradiční atributy provázejí už šest let TEMPISH Moravian Cup – rychle rostoucí neligový turnaj pro mladé florbalisty.

Letos si organizátoři připravili znovu několik novinek, mezi nimiž je mimochodem i Záštita prezidenta Českého florbalu Daniela Nováka. Pozor, přihlášky do 7. ročníku jednoho z nejoblíbenějších turnajů konce léta rychle mizí. V Olomouci se letos bude hrát druhý zářijový víkend, tedy 11. a 12. září 2021.

Na začátku byl nápad uspořádat před startem sezóny malý turnaj pro olomoucké juniory a dorostence, kteří rok předtím postoupili do vyšší soutěže. „Kluci se tehdy těsně před startem sezóny neměli moc šanci poměřit s týmy mimo Olomoucký kraj. A jakákoli turnajová příprava mi na začátku září na Moravě chyběla,“ vzpomíná Lukáš Rubín, v roce 2015 šéftrenér mužské sekce FBS Olomouc, který turnaj založil a dodnes je jeho ředitelem.

První ročník Moravian Cupu se hrál na jediné hale během dvou dnů s netradičně krátkými hracími časy. Dorosteneckou i juniorskou kategorii vyhrály Vítkovice, za něž tehdy zářili pozdější hráči Superligy a současně reprezentanti Jiří Besta nebo Rostislav Gattnar. Na turnaji se během uplynulých šesti let objevilo skutečně velké množství talentů, jen namátkou lze zmínit například Matyáše Šindlera, Adama Hemerku nebo třeba Matouše Buriana. 

Moravian Cup se od prvního ročníku, kdy se účastnilo pouze 16 týmů, několikanásobně rozrostl. V loňském rekordním ročníku se na šesti olomouckých sportovištích vystřídalo 1 086 hráčů z 68 týmů. Kromě juniorů a dorostenců na Hané již tradičně hrají i starší žáci, mladší žáci a elévové. Díky titulárnímu partnerovi, výrobci florbalového vybavení TEMPISH, má turnaj skvělé marketingové zázemí a pro účastníky připravuje soutěže či autogramiády s nejlepšími českými florbalisty. Velikostí patří každoročně mezi největší sportovní akce v Olomouci, záštitu a podporu každoročně prodlužuje Statutární město Olomouc i Olomoucký kraj. 

„Pro všechny hráče a trenéry už máme třetím rokem připravené i klasické turnajové pásky. Díky nim mají zdarma olomouckou MHD, návštěvu plaveckého bazénu, návštěvu nejmodernějšího bowlingového centra na Moravě a řadu dalších slev a výhod,“ vypočítává další z hlavních organizátorů Johan Čáp. Účastníkům pořadatelé nabízejí i výhodné ubytování a stravu v areálu Kolejí a menz Univerzity Palackého.

Kluby napříč Českem, ale i z dalších států střední Evropy, si TEMPISH Moravian Cup pochvalují taktéž díky rodinné atmosféře nebo krátkým dojezdovým vzdálenostem mezi sportovišti. „Kromě velké haly Univerzity Palackého, kde se v minulosti hrálo Euro Floorball Tour, Mistrovství světa juniorek nebo finále Českého poháru, máme několik hracích ploch v docházkové vzdálenosti. Nově bychom měli hrát v hale fotbalové Sigmy, ale i na tradičních místech,“ doplňuje Lukáš Rubín, který turnaj spolupořádá s týmem takřka 80 organizátorů.

Mnozí z nich jsou aktivní členové klubu FBS Olomouc, pod jehož záštitou turnaj v roce 2015 vznikal. „Moravian Cup je jednou z nejvýznamnějších akcí olomoucké florbalové sezóny. Pro chlapecké týmy je to fantastická příležitost na otestování formy těsně před sezónou. Turnaj je reklamou pro Olomouc i náš klub,“ míní prezident FBS Olomouc Martin Reimer.

Právě na pořadatelství každý rok pějí zúčastnění chválu. „Hodně z organizátorů pořádalo v Olomouci navíc už Euro Floorball Tour nebo velké zápasy Extraligy žen pro 1 000 diváků. Jsou to často zkušení profíci z akcí spolupořádaných domácím klubem FBS Olomouc. Díky roky sehranému týmu se nám mnohé kluby s nadšením každý rok do Olomouce vrací,“ shrnuje organizační tým.

Registrace probíhají stále na webu moraviancup.cz.

Nejnovější informace najdete na turnajovém Facebooku a Instagramu.

​​

Obrázek