{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TEREZA URBÁNKOVÁ: CÍLEM ZŮSTÁVÁ ZLATÁ MEDAILE V NEJVYŠŠÍ ŠVÉDSKÉ LIZE

Obrázek ke článku
26. 2. 2020

Jednou z českých hráček působících ve Švédsku je Tereza Urbánková, která druhým rokem pravidelně nastupuje v dresu Malmö FBC, kde jí zanedlouho čeká play-off. Zkušená útočnice v rozhovoru prozradila, jakou má aktuálně pozici v týmu a také to, jak vnímá svou budoucnost a případný návrat ze Skandinávie.

Jak vypadá váš obvyklý den v Malmö?
Pokud jsem to v minulých rozhovorech nezmínila, tak můj prvotní a dlouhodobý záměr byl pracovat a žít ve Švédsku, takže si denně plním pracovní povinnosti a poté je čas na zábavu v podobě náročných tréninků florbalu.

V minulém roce vám play-off těsně uniklo, v aktuální sezoně bojujete dokonce o třetí místo po základní části a souboje o titul vás neminou, jak byste zhodnotila dosavadní průběh?
Jelikož se Malmö FBC pohybuje teprve čtvrtou sezonu v ženské SSL, tak je naše současná pozice nad očekávání široké veřejnosti.  Nicméně, mě to až tolik nepřekvapuje, protože sestava týmu je letos kvalitní a patří k nejlepším v SSL, takže se na boje o titul těším.

Je něco, co jste oproti předešlému ročníku v týmu změnili?
Před zahájením sezony došlo k omlazení týmu a příchodu nových hráček, ale příprava a herní plán se víceméně nezměnily.

Jak vnímáte své výkony v posledních zápasech, cítíte nárůst formy před play-off?
Dostávám více zodpovědnosti na svá bedra, ale s tím bych se už v mých letech a s mými zkušenostmi měla vypořádat. Snažíme se koncentrovat sílu do třech formací rovnoměrně, ať už kvůli fyzické kondici, tak taky zraněním, která nás v posledních zápasech postihla.

Byl návrat do švédské ligy po smolně bramborovém mistrovství světa ve Švýcarsku náročný?
Nebylo moc času topit se v slzách. Kvůli nepochopitelnému harmonogramu nás hned 21. prosince čekal domácí zápas proti KAIS Mora, takže jeden trénink byl plný podpory a objímání ze strany spoluhráček a už jsme se soustředily na soupeře.

Změnilo se oproti loňsku vaše uvažování o budoucnosti, případně chtěla byste prodloužit smlouvu?
Na prodloužení smlouvy se nyní pracuje, ale zákulisní informace naznačují, že panuje vzájemná spokojenost, takže k prodloužení dojde.

Plánujete ve Švédsku zůstat na stálo, nebo zvažujete návrat do České republiky?
Poněvadž se mi podařilo přesvědčit mé nejbližší, že život v Malmö není tak nebezpečný, jak se dozvídají z českých informačních zdrojů, tak návrat neplánujeme a zůstáváme s přítelem na stálo

Panuje u vás stále spokojenost s kolektivem a realizačním týmem, o které jste hovořila v minulém rozhovoru?
Zajímavá otázka. Stalo se někdy, že by někdo do otevřeného rozhovoru napsal, že je nespokojen? Za mých téměř 20 let u florbalu jsem ráda, že budu moci pověsit florbalku na hřebík právě v Malmö. Klub a tým jsou velice přátelským prostředím, které k sobě s otevřenou náručí přivítá každého nového člena a postará se o něj jako o člena rodiny. Myslím, že nedávné návštěvy dvou hráček Florbal Chodov to mohou potvrdit.

Máte stále nějaký florbalový sen, nebo cíl, kterého byste ještě ráda dosáhla?
Nejlépe se končí na vrcholu, takže dokud nebudu se spoluhráčkami křičet „SM guld“ ve stockholmském Globenu, tak cílem zůstává zlatá medaile v nejvyšší švédské lize.

Obrázek