​​​​​​​

TIGERS VYSOKO PŘEKONALY PANTHERS, TATRAN SE PŘIBLÍŽIL PLAY-OFF

18. 11. 2018

První půlka základní části končí. Extraliga žen přinesla tento víkend 11. kolo, v němž jednoznačně vyhrály Ivanti Tigers nad Panthers Praha. Bitvu o play-off zdramatizovaly Střešovice díky dvěma bodům nad Jičínem.

Florbalistky Tatranu se přiblížily osmé pozici. V přímém souboji s Jičínem stáhly svoji ztrátu na play-off o jeden bod, když zvítězily 4:3 po prodloužení. Rozdílový gól zaznamenala Liana Matěvosová. „Už od začátku bylo jasné, že to bude utkání nahoru a dolů. Tatran proměnil, co měl, což mu vyhrálo zápas,“ sdělila jičínská trenérka Gabriela Žůrková. Nyní tak Pražanky dělí od vyřazovací fáze jen dva body.

Ostrava bez potíží uspěla v Plzni 9:1. Už v úvodní třetině si vytvořila náskok dvou branek, a navíc své soupeřky výrazně přestřílela. Ještě častěji se však hostující hráčky prosazovaly ve třetím dějství, kdy se trefily hned pětkrát. Nela Kapcová tak v konečném součtu dosáhla na bilanci 5+0, přičemž ji doplnila Paulína Hudáková (2+2).

Všechny body jdou i na konto Olomouce, která porazila Liberec. Nejdůležitější částí utkání se ukázala druhá třetina, během níž se trefila jednou Martina Pejzlová a dvakrát Tereza Reimerová. Nakonec pak hanácký tým uspěl 5:0 a Severočešky zůstaly poslední. Z ještě vyšší výhry se radovaly Ivanti Tigers proti Panthers Praha, protože dominovaly výsledkem 11:4. Bodově se nejvíce dařilo Dominice Kubišové (2+1) a Michaele Šulanové (1+2).

Druhá pozice nadále patří Vítkovicím, které nastřílely Bohemians 12 branek. Hned polovina z nich padla už během první fáze, kdy se prosadilo šest různých hráček. Z kompletního bodování vyšla nejpřesvědčivěji Zuzana Šponiarová díky čtyřem asistencím a jednomu gólu.

Na čele tabulky se drží Chodov. Aby si pojistil první příčku, potřeboval bodovat nad Židenicemi. A Brňanky nakonec porazil 7:2. Trenér domácích Lukáš Procházka ale připustil, že nešlo o snadný duel: „Soupeř hraje velmi nepříjemnou obranu. Bohužel jsme si s ní neporadili úplně nejlépe, takže to byla celkem holomajzna.“