​​

TIPSPORT SUPERLIGA: MATEJČÍK SESTŘELIL OSTRAVU A CHODOV JE V SEMIFINÁLE

15. 3. 2019

Posledními semifinalisty v letošním ročníku Tipsport Superligy jsou florbalisté Chodova, kteří v šestém čtvrtfinále porazili Ostravu 8:4. Největší zásluhu na výhře týmu z Jižního Města měl bezesporu Marek Matejčík. Ten si v posledním čtvrtfinálovém duelu připsal čtyři góly a jednu asistenci. Soupeř Chodova do semifinále bude znám už zítra po poledni, kdy proběhne výběr soupeřů.

4 : 8
0:22:12:5 -:-
Branky: 21. Jakub Mendrek, 36. Filip Hrabal, 47. Patrik Posselt, 60. Jiří Bauer - 15. Marek Vávra, 15. Marek Matejčík, 40. Marek Matejčík, 44. Marek Vávra, 50. Petr Pražák, 51. Marek Matejčík, 52. Marek Matejčík, 58. Marek Vávra

Chodov si šel za vítězstvím od samotného začátku. Skóre zápasu otevřel v patnácté minutě Marek Vávra a o pár sekund později se do listiny střelců zapsal také Marek Matejčík. Ostrava sice dvěma brankami ve druhé třetině utkání zdramatizovala, ale po chybě v rozehrávce v úplném závěru druhé periody šel Chodov opět do vedení. Nádhernou střelou se prosadil Marek Matejčík, který svými výkony potvrzuje výbornou formu v play off. Na začátku poslední třetiny se Ostrava zásluhou Patrika Posselta dotáhla na rozdíl jediné branky, ale poté se spustil chodovský brankostroj. Pražané přidali v rozmezí osmi minut čtyři branky, čímž odskočili do pětigólového vedení. V samotném závěru zápasu tečovanou ranou z půlky hřiště upravil Jiří Bauer na konečných 4:8.

Chodov tak postupuje do semifinále po výhře 4:2 na zápasy nad ostravským FBC. Nejproduktivnějším hráčem celé série se stal Marek Matejčík s deseti kanadskými body. Hned polovinu bodů si ale bývalý vítkovický hráč připsal až v úplně posledním zápase série, kdy zaznamenal čtyři góly a jednu asistenci. Výběr soupeřů proběhne už zítra po poledni, kdy bude vybírat vítěz základní části, tedy tým Technology Florbal MB.