{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

TISKOVÁ KONFERENCE KE STARTU SEZONY 2019/2020

Obrázek ke článku
11. 9. 2019

Na startu nové sezóny proběhla v Praze tisková konference. Ta odhalila zajímavosti nejvyšších soutěží, které startují o víkendu a další zajímavosti nejen nadcházejícího ročníku. Podívejte se na záznam konference, kde se dozvíte, jak reprezentační opory Jana Christianová a Daniel Šebek vyhlíží novou sezonu a zjistěte, kde budou juniorští reprezentanti obhajovat titul mistrů světa.

Startuje sedmadvacátá florbalová sezona

Český florbal se nachází na startu své sedmadvacáté sezony. Ta bude kromě desítek tisíc ligových duelů všech kategorií a úrovní obsahovat také řadu domácích i zahraničních zajímavých akcí, či projektů. Čeští florbalisté a florbalistky stejně jako všichni florbaloví příznivci se tak opět mají na co těšit.

Ligová sezona startuje tento víkend, florbal ale mezitím nezahálel

Ligová sezona je sice na úplném startu, ale florbal, včetně toho nejlepšího, co může české florbalové prostředí nabídnout, už má za sebou několik významných událostí. V průběhu léta si mohli florbaloví nadšenci vychutnat druhý ročník Street Floorball League, tedy trojkového florbalu bez brankáře pod širým nebem. Hrálo se na netradičních místech, jako jsou náměstí regionálních metropolí nebo slavný pražský vrch Vítkov.

Rozjel se také Pohár Českého florbalu, do něhož se zapojila družstva všech ligových úrovní. Ve vrcholové části navíc byla k vidění napínavá klání nejlepších českých družstev, která nabídla nejlepší český florbal ještě před začátkem samotné ligové soutěže. Právě pohárové Finále pak bude prvním z vrcholů domácí florbalové scény, odehraje se už 21. ledna v Karlových Varech.

Dalším dílčím úspěchem, k němuž budou směřovat celky nejvyšších soutěží mužů a žen, bude Prezidentský pohár. Ten spolu s právem přednostní volby soupeře pro první fázi play-off obdrží nejúspěšnější celek základní části Extraligy žen a mužské Superligy.

Superfinále florbalu – návrat do Prahy

K nejsledovanějším momentům florbalové sezony pak bez pochyb patří Superfinále florbalu. Za obhajobou mistrovského titulu se pouští jak v nejvyšší soutěži mužů, tak i žen Vítkovice, které dvojitý titul slavily v domácím prostředí ostravského Superfinále.  V něm muži porazili obhájce z Mladé Boleslavi a ženy opět zvítězily nad pražským Chodovem.  Vrchol ligové sezony a nejdůležitější utkání v bojích o titul se navíc po dvou letech vrací do Prahy. Klání bude hostit opět vysočanská O2 arena.

Mezinárodní florbal v Ostravě

Moravskoslezská metropole však o skvělý florbal stěhováním Superfinále nepřijde. Už v lednu zde totiž úřadující mistři z Vítkovic sehrají Pohár mistrů v konkurenci šampionů ze Švýcarska, Finska a Švédska. Nejlepší kluby světa se do ČR vrací po více než čtyřech letech a poprvé v podobě Final Four. Ženy Vítkovic budou obhajovat světové stříbro, muži se pokusí zaútočit na finále. Pohár mistrů se odehraje o víkendu 11. – 12. ledna 2020 v RT Torax Areně.

Detailnější informace o vrcholech a dalších významných událostech loňské sezony i té nadcházející najdete v Oficiálním průvodci florbalovou sezonou. Kromě toho v tomto průvodci najdete také očekávané milníky jednotlivých soutěží, ať už klubové nebo individuální.

Mistrovství světa juniorů 2021 bude hostit ČR

Český florbal po úspěšném šampionátu mužů v prosinci 2018 získal pořadatelství další významné světové akce, a to juniorského šampionátu. Naposledy se v ČR odehrál šampionát juniorů v roce 2003, kde česká reprezentace získala historicky první florbalovou medaili, a to bronzovou. V tehdejším týmu nechyběl například kapitán současných mistrů z Vítkovic Tomáš Sladký. Český tým do domácího šampionátu bude vstupovat v roli úřadujících mistrů světa po výjimečném květnovém úspěchu v kanadském Halifaxu. Místo konání bude upřesněno, termín je již daný, a to přelom dubna a května 2021.

Superliga florbalu vítá dva nováčky

Florbalová Superliga prošla v závěru loňské sezony opět drobnou obměnou. Ze čtrnácti loňských účastníků ji dva opustili – do nejvyšší soutěže letos nezasáhne tým Znojma, přímý postup na jejich místo slavil pražský celek Black Angels. Po dvaceti letech se také neudrželi brněnští Bulldogs. Na jejich místo však nastoupí jiný zástupce druhého největšího města republiky, a to tým Hattrick Brno. Oficiální průvodce florbalovou sezonou poskytne o všech čtrnácti týmech podrobné informace, včetně změn v kádru, zajímavých statistikách i předsezonních cílech.

Elitní mužská soutěž má navíc před sebou řadu zajímavých projektů a speciálních utkání, kdy velká porce čeká na fanoušky už v prvním kole. Bude se hrát v hokejové aréně, pod širým nebem i před zraky žáků a studentů, proběhne loučení s jednou legendou a florbal zavítá i na televizní obrazovky.

Speciální utkání 1. kola Superligy florbalu:
Sobota 14. září

14:00 Sokoli Pardubice – 1. SC TEMPISH Vítkovice (ČSOB Pojišťovna arena) – hokejová aréna

Neděle 15. září

15:00 FbŠ Bohemians – BLACK ANGELS (Tenisový dvorec Štvanice) – Open Air utkání

18:15 FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBŠ Hummel Hattrick Brno (SH Jižní Město) – Loučení s Janem Barákem

Pondělí 16. září

17:30 FBC 4CLEAN Česká Lípa – Tatran Teka Střešovice (ZS Česká Lípa) – Televizní utkání

Čtvrtek 19. září

10:00 Technology Florbal MB – TJ Sokol Královské Vinohrady (MSH Mladá Boleslav) – School match


Extraliga žen –  přibylo další městské derby

Také Extraliga žen zaznamenala drobnou změnu mezi svými účastníky. I zde byl v postupových bojích druhé nejvyšší soutěže úspěšný brněnský celek. Ženy Bulldogs Brno tak v elitě vystřídaly své mužské kolegy, v rámci Extraligy žen pak tým z Plzně. V programu Extraligy žen tak přibylo vedle řady pražských a ostravského také derby brněnské.

Reprezentace mají za sebou společné akce, ženy se chystají na Mistrovství světa

Stejně jako už se rozjely některé projekty na domácí florbalové scéně, první akce nové sezony mají za sebou i reprezentace. Mužský národní tým se v Polsku zúčastnil turnaje Polish Open, který díky dvěma suverénním vítězstvím nad soupeři ze Slovenska a Polska a výhře na nájezdy se Švýcarskem česká reprezentace ovládla. Další herní akcí bude pro muže spolu s juniorskou reprezentací listopadová Euro Floorball Tour ve Finsku.

Florbalistky národního týmu žen absolvovaly ve Finsku dvojici přípravných utkání. Češky v prvním klání podlehly Švýcarsku na nájezdy, opět po nájezdech ale vybojovaly cenné vítězství nad domácím týmem z Finska. Už v říjnu Češky poměří s těmito soupeři síly znovu. Spolu se Švédskem všichni sehrají Euro Floorball Tour v České republice. Do Prahy se na tento turnaj navíc chystají také juniorské reprezentantky. Pro obě kategorie to navíc bude poslední měření sil s kompletní světovou špičkou před vlastními světovými šampionáty.

Ženské mistrovství světa se odehraje v prosinci ve švýcarském Neuchâtelu. Juniorky pak čeká MS příští rok v květnu. Podrobnosti o šampionátech obou reprezentací či domácím EFT najdete rovněž v Oficiálním průvodci florbalovou sezonou stejně jako rozhovory s reprezentantkami či reprezentačními trenéry.

Školské poháry

Letošní sezona opět přináší pokračování oblíbených turnajů pro žáky základních a středních škol. Pro první stupeň základních škol je opět připraven ČEPS cup, který již rozběhl registraci a do něhož se loni přihlásilo více než 1 200 družstev. Více informací naleznete na  ceskyflorbal.cz/zakladniskoly.

Pro studenty středních škol během září spustí Český florbal registraci do KB Florbal Challenge, jejíž finálové duely už se staly nedílnou součástí superfinálového programu a jinak by tomu nemělo být ani letos. Více informací k projektu naleznete na: ceskyflorbal.cz/stredniskoly.

Kalendář akcí ČF a IFF

26. září 2019                       Los Poháru mistrů                                            Ostrava, Česká republiky

18. – 20. října 2019             Euro Floorball Tour ženy + juniorky                  Praha, Česká republika

8. – 10. listopadu 2019         Euro Floorball Tour muži + junioři    Tampere/Vantaa/Hameenlinna, Finsko

7. – 15. prosince 2019         Mistrovství světa žen ve florbale                                Neuchâtel, Švýcarsko

11. – 12. ledna 2020            Pohár mistrů                                                    Ostrava, Česká republika

21. ledna 2020                    Finále Poháru Českého florbalu             Karlovy Vary, Česká republika

29. ledna – 1. února 2020     Kvalifikace na Mistrovství světa mužů 2020                    Liepaja, Lotyšsko

Duben 2020                        Superfinále florbalu 2020                                    Praha, Česká republika

Duben 2020                        Finále KB Florbal Challenge                               Praha, Česká republika

Duben 2020                        Finále ČEPS cupu                                                Praha, Česká republika

6. – 10. května 2020            Mistrovství světa juniorek ve florbale                               Uppsala, Švédsko

​​

Obrázek