{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TITUL PRO TRENÉRA SEZÓNY 2017/2018 LETOS PŘIPADNE NOVÁČKOVI

Obrázek ke článku
19. 6. 2018

David Podhráský zlatý hattrick v anketě Trenér mužů nezkompletuje. Titul trenéra roku letos získá někdo vůbec poprvé v kariéře, to je jisté. Favority Jana Pazderu z Mladé Boleslavi a Pavla Bruse z Vítkovic se pokusí zaskočit trenérská kometa letošní sezóny Ondřej Kašpárek, který prvním rokem vedl pražskou Spartu.

Finalisté kategorie trenér mužů sezóny 2017/2018
  • Pavel Brus (1. SC Vítkovice)
  • Ondřej Kašpárek (AC Sparta Praha)
  • Jan Pazdera (Florbal MB)

Pavel Brus

Pavel Brus, podobně jako jeho mladoboleslavský kolega Jan Pazdera, absolvoval na lavičce svého týmu z Vítkovic třetí sezónu. V ročníku 2015/2016 svůj tým dovedl až do Superfinále, když v semifinále vyřadil Pazderovu Boleslav a v zápase o titul poté podlehl Chodovu. Výsledkem bylo druhé místo mezi trenéry hned za vítězem Davidem Podhráským z Chodova.

O rok později se svým týmem ztroskotal opět na holích pozdějších mistrů z Chodova, tentokrát již v semifinálové sérii. Pavel Brus si v anketě Trenér mužů o dvě pozice pohoršil a skončil na čtvrté pozici.

V letošní sezóně dovedl Vítkovice do domácího Superfinále. V nervy drásajícím a velice vyrovnaném zápase o titul šampiona nakonec bolestivě podlehl Mladé Boleslavi s Janem Pazderou na střídačce. Dokáže mu porážku vrátit alespoň v anketě Trenér mužů?

Ondřej Kašpárek

Ondřej Kašpárek je v trenérské branži opravdovým greenhornem. Jako hráč dlouhá léta působil v mateřském Litvínově, kde se stal legendou. Nejvyšší soutěž okusil v dresu pražské Sparty a po celou dobu svého působení v klubu byl výraznou oporou mužstva.

Mnozí se neubránili údivu, když mu Sparta před sezónou 2017/2018 dala vůbec první trenérskou příležitost v nejvyšší soutěži. Kašpárek ji chytil za pačesy a do sparťanské kroniky zapsal jeden z nejúspěšnějších ročníků klubové historie, když své svěřence dovedl až do semifinále Tipsport Superligy, kde nakonec podlehli pozdějším šampionům z Mladé Boleslavi. Zůstává otázkou, zda tento neskutečný příběh bude Kašpárkovi stačit na ohrožení favorizované dvojice Pazdera – Brus.

Jan Pazdera

Jan Pazdera absolvoval třetí ročník na lavičce Mladé Boleslavi a jeho úspěšnost má stoupající tendenci. Ve své premiérové sezóně se svým týmem skončil v semifinále po prohře s Vítkovicemi. Po nepříliš úspěšném ročníku se mezi trenéry umístil na pátém místě.

O rok později své mužstvo dovedl až do Superfinále, kde se ovšem nakonec radovali hráči Chodova. Jan Pazdera se v oné sezóně 2016/2017 stal třetím nejlepším trenérem.

V nedávno skončeném ligovém ročníku s Mladou Boleslaví dokráčel až na vrchol a společně se svými svěřenci křepčil s pohárem pro ligového šampiona nad hlavou. V anketě Trenér mužů je velkým favoritem.

TOP 10 Trenér mužů sezony 2017/2018:

Těsně pod stupni vítězů se umístil Michal Jedlička, kterrý v prosinci na domácím šampionátu dovedl k historicky nejlepšímu výsledku národní tým žen Slovenska. Až na šesté místo se ale propadl obhájce David Podhráský, který titul Trenéra mužů sezony získal dvakrát v řadě. Osmá příčka pak patří jediné ženě v anketě, trenérce České Lípy Lence Bartošové, která hned v první superligové sezóně dokázala po základní části tým v elitní soutěži udržet.

Pořadí TOP 10 Trenér mužů sezony 2017/2018:

4. Michal Jedlička (FbŠ Bohemians)

5. Karel Ševčík (Panthers Otrokovice/1. SC Vítkovice)

6. David Podhráský (Florbal Chodov)

7. Luděk Beneš (Tatran Střešovice)

8. Lenka Bartošová (FBC Česká Lípa)

9. Marek Vojta (Florbal Ústí)

10. Milan Koubek (Sokol Pardubice)

Obrázek