{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

TOMÁŠ MARTINÍK: JSME RÁDI, ŽE SE MISTROVSTVÍ USKUTEČNÍ

Obrázek ke článku
8. 7. 2020

O uplynulém víkendu proběhlo reprezentační soustředění juniorek. Tedy týmu, který již měl mít šampionát za sebou a ve kterém měl začínat nový dvouletý cyklus. Kvůli situaci posledních měsíců se ale realizační tým a hráčky musí připravit až na rok 2021, neboť byl šampionát odložen. Jak celou situaci vidí hlavní trenér Tomáš Martiník?

Je to již více jak dva týdny od okamžiku, kdy se rozhodlo o přeložení šampionátu na příští rok. Jak vnímate situaci kolem mistrovství teď?
Samozřejmě mě to odložení nikterak nepotěšilo, ale je dobře, že se to zcela nezrušilo. Přesunutí sice také není úplně ideální, ale musíme na to teď reagovat. Domluvili jsme se již zhruba na tom, jak bychom chtěli fungovat, řadu věcí budeme muset ještě dále plánovat. Jsme rádi, že se mistrovství uskuteční, byť s takovými komplikacemi, které teď musíme řešit. Jedeme dál. (smích)

O jaké domluvy se jedná?
Momentálně jsme se domluvili napříč reprezentačním úsekem, že holky, které budou figurovat také v nominacích ženské reprezentace, budou primárně zůstávat a fungovat s A-týmem. K nám by se připojily až při finální přípravě před mistrovstvím.

Jaké je teď tedy prvotní týmové nastavení pro dva šampionáty, jež budou hned rok po sobě?
Pro nás dále poběží práce s tímto cyklem a do toho se přidá i ten nový. Asi to nebude během prvního roku ve velké míře, nicméně chceme na jednotlivých akcích rozšířit počty hráček, abychom měli prostor pro hráčky z obou cyklů juniorské reprezentace. Velký počet hráček již stejně do reprezentace nakoukl a nakukuje. Chceme hlavně, aby ten následný přechod byl plynulý a nevidíme teď moc jiné řešení pro tuto situaci. Snad nalezneme také nějaké další volné termíny pro společné soustředění a akce, které by se nám hodily a zatím nebyly v plánech. Některé nejspíše budou rozdělené, na blížícím se Czech Openu se představí „nová“ reprezentace, naopak na turnaji EFT pravděpodobně budou hrát holky ze „staré“.

Řešili jste již nastalou situaci s hráčkami?
Ano, seznámili jsme je s naším plánem. Holky si vše vyposlechly a vzaly na vědomí.

Můžete brát ten rok navíc i jako výhodu?
Co se týká zkušeností a florbalové vyspělosti, tak určitě. Téměř všechny hráčky budou nejspíše hrát Extraligu a to může být výhodou. Na druhou stranu je tu ta psychologická stránka věci, už to mělo být za námi a není. Soupeřky na tom ale budou stejně.

Na soustředění jste již měli širší reprezentační kádr, jak se vám jevil první trénink?
Viděli jsme se zhruba po pěti měsících, takže jsme si zas některé věci museli oživit, ale za mě dobré. První trénink byl na poměry ostatních prvních tréninků podařený. (smích) Snažili jsme se hrát, zkusit si některé herní situace a myslím, že se holky ze „staré“ i „nové“ reprezentace velmi snažily.

A zbytek soustředění?
Celkově bylo povedené a mám z toho dobré pocity. Reagovali jsme na některé věci, které nám třeba na posledním turnaji Polish Cup nefungovaly, nebo na herní situace, které se nám moc nelíbily.

Když se ještě vrátíme k posledním měsícům a Covidu-19, pro vás to musely být měsíce plné nervozity, když jste nevěděli, co bude s plánovaným mistrovstvím. Co se vám honilo hlavou?
Když začal Covid-19 myslel jsem si po chvíli, že se mistrovství zcela zruší. Potěšilo mě, že se tak nestalo. V momentě, kdy se šampionát odložil na září, jsem byl optimistický. Bohužel poté přišly i pesimistické myšlenky, neboť jsem dostal i nějaké informace o tom, že by to nemuselo dopadnout. Nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo a mistrovství se přesunulo na příští rok.

A jak probíhala komunikace s hráčkami?
​Hráčky moc informací také neměly, vlastně jen to, co jsme jim psali a bylo oficiálně oznámeno. Řekl bych, že měly velké obavy z úplného zrušení mistrovství, ale nakonec to dopadlo asi nejlépe, jak mohlo. Každopádně ten hlavní cíl nepřišel a holky se do toho musí znovu pustit a směřovat formu až na příští květen.

Obrázek