{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TOMÁŠ NOVÁK: KRUŠNÉ ZAČÁTKY, ALE TÍM SI MUSÍ PROJÍT VŠICHNI

Obrázek ke článku
3. 1. 2016

O tom, že práce rozhodčího není procházkou růžovým sadem, že každé začátky bývají těžké, ale i skvělých zážitcích, které může muži s píšťalkou florbal přinést, o tom se v našem rozhovoru rozpovídal Tomáš Novák. Rozhodčí, který v současnosti řídí utkání na prestižním mládežnickém Gothia Innebandy Cupu náš rozhovor stihl těsně před odjedzem do Skandinávie.

Co Vás vedlo k tomu, že jste začal pískat?
TN: "Florbal jsem začal pískat díky svému kamarádovi Ondrovi Špálovi, se kterým jsem poznal na hokeji, oba jsme totiž i hokejoví rozhodčí. Ondra neměl nikoho do páru, a tak mě přemlouval tak dlouho, až mě přemluvil a utvořili jsme pár. Florbal jsem navíc hrál od mladších žáků až do dorostu, takže to pro mě nebylo nic neznámého."

Pamatujete si své první odřízené utkání?
TN: "Moje první utkání byli elévové v Unihoc Aréně, krušné začátky, ale všichni si tím musí projít."

Uvažujete do budoucna o zvýšení licence?
TN: "V současné době pískám v páru s Jirkou Kropáčkem a rádi bychom se posunuli z regionu na celostátní úroveň. Máme nyní licenci C a rádi bychom poskočili na B."

Jaké jsou Vaše cíle v pískání?
TN: "V současné době je to posun na celostátní úroveň. Co se týká horizontu pár let, tak je to Extraliga a třeba jednou i Superfinále."

Jaký zápas jste si ve své dosavadní kariéře nejvíce užil/a a proč?
TN: "Bylo to finále na Gothia Cup 2013 ve Švédsku. Plná hala, skvělá atmosféra a florbal. Pokud bych měl vybrat z našich luhů a hájů, pak je to utkání Národní ligy. Dostat možnost pískat toto utkání bylo pro nás oceněním naší práce."


Obrázek