{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TOMÁŠ ŘÍHA: JSEM RÁD, ŽE SE NÁM DAŘÍ

Obrázek ke článku
1. 3. 2016

Mezi nově vzniknuvší oddíly se v letošní sezóně řadí také TJ Sokol Kostomlaty nad Labem. Ačkoli figurují v kolotoči soutěží pořádaném pod hlavičkou Českého florbalu, vedou si velmi dobře - v PH+SČ třídě mužů má z osmnácti zápasů na kontě krásných 45 bodů a kostomlačtí tak mohou pomýšlet na postup do vyšší soutěže! Proto jsme v našem dalším rozhovoru vyzpovídali Tomáše Říhu, nejproduktivnějšího hráče nejen Kostomlat, ale rovnou celé soutěže!

Vážený pane Řího, v současnosti jste nejproduktivnějším hráčem oddílu Kostomlaty nad Labem. Podle údajů Českého florbalu jste v soutěžích první rok. Čekal jste takto úspěšný vstup do ligového florbalového kolotoče?
TŘ: "Rozhodně jsem takový vstup do ligového kolotoče nečekal. Za náš tým hrají kluci, kteří ligový florbal nikdy nezkusili."

Co Vás přivedlo k florbalu?
TŘ: "K florbalu mě přivedl můj kamarád Aleš, který v té době hrál za Litolicu. Tehdy jsem ještě chodil na základní školu."

Myslíte si, že se od Vás v klíčových chvílích body doslova čekají?
TŘ: "Myslím si, že ano. Ale na to, abych dal gól je třeba dobrá nahrávka."

Podle statistik se jevíte spíše jako střelec (letošní sezóna – 37 + 22 v šestnácti zápasech - pozn. redakce)Trénujete nějak speciálně střelbu během tréninků, nebo to tam „prostě musí padat“?
TŘ: "Střelbu nijak zvlášť netrénuji."

Jaké cíle si pro letošní sezonu kladete?
TŘ: "Naším cílem je postup. Tak jako každý tým chceme vyhrát a postupovat dál a dál."

Myslíte si, že Vám během Vaší florbalové cesty pomohlo angažmá v divizním Pionýru – Akademii Sportu NBK?
TŘ: "Určitě ne (smích). Nejzajímavější angažmá jsem zažil v Sokolu Mladé Boleslavi. (dnes Technology Mladá Boleslav – pozn.) "

Proč jste se rozhodli pro vstup do soutěží Unie? Měli jste nějaké předešlé florbalové zkušenosti?
TŘ: "Chtěli jsme to s klukama zkusit, a tak jsme začali řešit věci okolo založení týmu. Pár kluků od nás kdysi hrálo za Litolicu, ale většina to jsou amatéři."

Jak zatím hodnotíte probíhající sezónu?
TŘ: "Myslím si, že jsme do sezony nakročili správnou nohou. Jsem velmi rád, že se nám takto daří."

Máte nějaké speciální předzápasové rituály či oblíbené číslo?
TŘ: "Rituály nemám. Možná jen točení hokejkou, ale to je spíše zvyk. Čísel jsem měl několik. Začínal jsem s čísly 4, 14 a nyní je to číslo 74. Číslo 4 mě provází celou mou florbalovou kariérou."

Obrázek