{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TOMÁŠ ROSECKÝ: DOSTAT SE S ODCHOVANKYNĚMI TAKHLE DALEKO? NEUVĚŘITELNÝ POČIN

Obrázek ke článku
2. 5. 2019

Zatímco ostatní víkendoví reprezentanti našeho regionu pochází z větších měst, o Světlé to rozhodně neplatí. O co menší město holky reprezentují, o to větší srdce však do hry vkládají. A tak se i florbalistky ze sklářského kraje podívají mezi republikovou elitu. Jak říká trenér Tomáš Rosecký, nejcennější na postupu je skutečnost, že ho vybojovaly odchovankyně. A medaile? Ta je prý vysoko.

Potřetí v historii klubu se představí na závěrečném turnaji dorostenek florbalistky v zářivě zelených dresech. Sklářky ze Světlé skončily v regionální lize druhé, což je posunulo do play-off proti Skutči. S tou si dokázaly poradit, a tak stejně jako Jihlava míří do České Třebové na republikový šampionát. „Vzhledem k našim dosavadním podmínkám trénování a velikosti města považuju tenhle postup za neuvěřitelný úspěch. A to i s ohledem na fakt, že během sedmi sezon jedeme na „republiku“ už potřetí,“ rozplýval se trenér Tomáš Rosecký.

Největší hodnotu má prý skutečnost, že všechny holky začínaly s florbalem právě ve Světlé. „Zatímco další kluby mají řadu hráček odjinud, my hrajeme jen a pouze s vlastními odchovankyněmi, které začínaly pode mnou. Postup nám vyšel i přesto, že tři velmi kvalitní hráčky odešly jako dorostenky do Jihlavy kvůli lize juniorek. I tak jsme se s tím ale poprali. A je dost dobře možné, že budeme mít i nejmladší tým na celém turnaji,“ popisoval sezonní situaci.

I s ohledem na výše zmíněné ale nelze očekávat, že by Světlá měla pro závěrečný turnaj ty nejvyšší ambice. Ovšem stát se může cokoli. „Jsem realista. Pro Chodov by byla asi ostuda, kdyby s námi vypadl. Takže si na rovinu řekněme, že medaile visí hodně vysoko. Nemáme stanovené výsledkové cíle, chceme se hlavně se všemi soupeři statečně poprat jako předloni. Tenkrát jsme se ctí prohráli s Ivanti Tigers i Chodovem a nakonec vyhráli nad Jičínem. S podobnými výkony bych byl určitě spokojen,“ nastínil plány pro českotřebovský turnaj.

Speciální prý nemají ani předturnajovou přípravu. „Jelikož ještě není dostavěná naše nová sportovní hala, tak trénujeme spíš v malé tělocvičně. A teď jsme stihli jen jeden trénink na ploše zimního stadionu.“

A ani v případě Světlé nad Sázavou, posledního zástupce Regionu V na vrcholné akci, nesmí chybět vzkaz na závěr. „Těšíme se na soupeřky a věříme, že nás pořádně prověří. Účast na mistrovství bereme jako odměnu pro holky za to, jak se popraly se sezonou a s následnou baráží. Už tehdy nás podporovala řada rodičů. Věřím, že tomu teď nebude jinak. A za fandění děkujeme!“

Obrázek