{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TOMÁŠ SLADKÝ OPĚT ZVOLEN ČLENEM IFF ATHLETES’COMMISSION

Obrázek ke článku
16. 3. 2020

Bývalý český reprezentant a zároveň jeden z několika málo českých hráčů, kteří působili ve všech zemích světové florbalové špičky Tomáš Sladký, zůstává i nadále členem komise sportovců při Mezinárodní florbalové federaci. Rozhodly o tom lednové volby mužského osazenstva této komise.

IFF Athletes‘ Commission neboli Hráčská asociace při Mezinárodní florbalové federaci vznikla v roce 2007 a skládá se ze čtyř zástupců mužského a čtyř zástupkyň ženského mezinárodního florbalu. „Jednou ročně se scházíme za účelem jednání s předními představiteli IFF, předkládáme hráčský pohled na florbalový vývoj, komentujeme nová pravidla a diskutujeme na témata úzce spojená s florbalem a hrou jako takovou. Jinak spolu udržujeme kontakt přes chat-skupiny během celého roku. Naší snahou je udávat směr florbalu v zájmu hráčů, proto je důležité, aby se o Mezinárodní hráčské asociaci opravdu vědělo a aby se tak mohli všichni hráči světa na vývoji podílet. Právě ATC je hlavním pojítkem mezi samotnými hráči a Mezinárodní florbalovou federací,“ popisuje systém fungování této skupiny bývalých i současných reprezentantů Tomáš Sladký, který úspěšně prodlouží své působení v ní.

„Nedílnou součástí se v posledních letech stalo také přímé setkání s mladými florbalisty formou diskuzí, krátkou návštěvou nebo rovnou vedením tréninků. Setkání ATC totiž probíhá vždy v květnu, v průběhu mládežnických turnajů nebo během MS juniorů/juniorek,“ doplňuje Sladký. Díky tomu tak byl mimo jiné v centru dění, když české juniorské florbalistky vybojovaly bronz na MS 2018 v St. Gallenu.

Tomáš Sladký je členem Athletes‘ commission od roku 2017, v letošních volbách do mužské části komise, které se konaly v rámci kvalifikačních turnajů pro MS 2020, tedy své členství v komisi obhajoval. Spolu s ním se o znovuzvolení ucházel také korejský zástupce Junoh Lee. Finskou legendu Tera Tiitu v komisi nahradil jeho krajan Jarno Ihme, na místo norského reprezentanta Oleho Mossina Olesena byl do komise zvolen bývalý španělský kapitán Sergio Garces, který na kvalifikaci 2020 v Lotyšsku po osmnácti letech ukončil reprezentační kariéru.

„Za znovuzvolení do takto malé, ale přesto reprezentativní skupiny florbalistů jsem rád, protože se můžu nadále nejen sportovně vzdělávat v mezinárodním prostředí, udržovat resp. navazovat důležité kontakty s významnými lidmi, kteří se přímo starají o náš skvělý sport a předávat dojmy aktivního hráče ke kulatému stolu IFF. Věřím, že další čtyřleté období v Mezinárodní hráčské komisi bude opět oboustranně bohaté a velmi přínosné,“ těší se Sladký na další spolupráci s florbalisty z celého světa.


Členové IFF Athletes‘ commission
  • Tomáš Sladký (CZE)
  • Junoh Lee (KOR)
  • Jarno Ihme (FIN) (nově zvolen)
  • Sergio Garces (ESP) (nově zvolen)


  • Eliisa Alanko (FIN)
  • Josefina Eiremo (SWE)
  • Yui Takahashi (JPN)
  • Agata Plechan (POL)

Obrázek