​​​​

TORPEDO VYHRÁLO S NULOU. OPAVA SROVNALA SÉRII S BRNEM

20. 3. 2016

Suverénní jízda Havířova v play-off pokračuje. Vítěz základní části neprohrál ani pátý zápas ve vyřazovacích bojích a jen jedna výhra ho dělí od finále Národní ligy – východ. Na půdě Petrovic s přehledem vyhrál 7:0. Domácího prostředí k vyrovnaní série využila Opava, jež zvítězila 8:4.

Havířovští florbalisté měli tentokrát pomalejší rozjezd než v předchozích zápasech. V utkání se poprvé prosadili až ve třinácté minutě. Uklidňující branku pro Torpedo přidal ještě před odchodem do šaten Šimík. Ani vedení 2:0 ale hráče Havířova neuklidnilo a v prostřední periodě přidali dalších pět gólů. V závěrečné části se nedokázal prosadit ani jeden z týmů. Hosté tak vyhráli 7:0 a v sérii vedou 2:0 na zápasy.

Zcela odlišný zápas oproti úvodnímu střetnutí se odehrál mezi Opavou a Brnem. Slezané nedopustili tentokrát vyrovnaný zápas jako v případě prvního duelu, a jak první, tak i druhou třetinu vyhráli shodně 4:1. Sokoli z jihomoravské metropole už se v závěrečném dějství zmohli akorát na snížení na konečných 4:8. Za hosty nastoupila i posila ze superligových Bulldogs Jakub Mendrek. Na rozdíl od prvního utkání se ale prosadil pouze jednou, zatímco předtím nastřílel hattrick.

Z.F.K. Petrovice – Florbal Torpedo Havířov 0:7  (0:2, 0:5, 0:0)     Stav série: 0:2.
S.K. P.E.M.A. – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:4      (4:1, 4:1, 0:2)     Stav série: 1:1.

Dramatická přestřelka se tentokrát neodehrála mezi Frýdkem-Místkem a Bystřicí. Domácí vstoupili ideálně do zápasu, když si během první třetiny vybudovali náskok 4:0. Hostům se sice podařilo snížit během prostřední části na rozdíl tří branek, ale domácí FbC si již dobře rozjetý zápas nenechal vzít a nakonec vyhrál 9:4.

FbC Frýdek-Místek – ASK Bystřice nad Pernštejnem 9:4 (4:0, 2:3, 3:1)   Stav série: 1:1.