{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TOUR DE CLUB JAKO ANO, ŠÉFE! NADŠENÍ FLORBALOVÍ „HROŠÍCI“ SI TRÉNINK PŘEBRALI PO SVÉM

Obrázek ke článku
2. 5. 2019

Tour de Club nespí ani s blížícím se koncem sezony. Republikové putování mělo svou další zastávku ve Žďáru nad Sázavou. Perla Vysočiny, již si lidé ze vzdálených končin spojí hlavně s rychlobruslařkou Sáblíkovou a Santiniho kostelem na Zelené hoře, se však pyšní také kvalitním florbalovým klubem. Dlouho trvalo, než přišla na „hrošíky“ řada. Ovšem kdo si počká, ten se dočká.

Nejen florbalové kluby jsou závislé na práci srdcařů, kteří by pro svůj oddíl dýchali. Tím žďárským je Vít Rosecký. Kdo jiný by se tak mohl ujmout taktovky s odpověďmi. Hned v úvodu vášnivě odpovídal, proč Hippos o tuhle akci tolik stál. „O akci jsme měli eminentní zájem už několik let. Přestože víme, že je projekt primárně zaměřen na menší oddíly, my věřili, že se dostane i na nás. Bylo totiž třeba ukázat našim jinak skvělým trenérům další směr, kudy se vydat. Vidět trendy, odlišnou práci s dětmi,“ vysvětloval Rosecký.

Protože byl Hippos trochu netradičním zájemcem o Tour, navštívili hlavní aktéři trénink přípravky a elévů s předstihem, aby věděli, jak na tom děti jsou. Podle metodika bylo třeba zapracovat na rozhodovacím procesu hráčů. Tím bylo stanoveno, k čemu se bude upínat tréninkové snažení.

Na samotný trénink v rámci Tour dorazil hlavní trenér Michal Eisenkolb, metodik Jan Třískala, kutnohorský lodivod Adam Rowe a liberecký kapitán a šéftrenér v jedné osobě Matěj Klucho. Tréninkový průběh hlavního kouče Hipposu nadchl. „Již samotná rozcvička proběhla v herním duchu.  Vyzkoušeli jsme si, jak přejít přes čínskou zeď nebo jak zákeřná jsou pohybující se chapadla chobotnic,“ smál se Rosecký.

Herní prvky jsou při tréninku dětí vždy základem. Svůj efekt měly očividně i v případě žďárských nadějí. „Bylo vidět, že děti mají radost z toho, že i extraligovému hráči můžou dát jesličky nebo ho předběhnout. Jedna z her byla okořeněna nečekanou návštěvou v podobě „zombíka“, před nímž je potřeba zavčas utéct do bezpečí mimo hřiště.“

Průběh tréninku ocenili všichni přítomní trenéři. Jejich šéf si utvrdil myšlenku v tom, že přesně takhle se trénuje ve velkých klubech. „Nebylo to moc o drilu. Spíš samá hra založená na tvořivosti. A také velice oceňuji super komunikaci mezi trenéry a dětmi.“

Tradičně nechyběla ani potréninková debata přítomných hostů, rodičů a trenérů. Na ní přítomné osobnosti vysvětlily, jaký smysl trénink měl a na co byl zaměřený. Nechybělo ani srovnání s tréninkem původním, který měla akce posunout zase o kus dál.

Jak dodal hlavní klubový lodivod na závěr, tahle forma splnila účel. Žďár si trénink překřtil na florbalové Ano, šéfe! Stejně jako se provozovatelé restaurací nechali inspirovat Zdeňkem Pohlreichem, se chtějí „hrošíci“ posunout dál díky radám zkušených trenérů z jiných krajů. Touto cestou pak i děkují všem, kteří se na rozvoji oddílu podílí.

Obrázek