{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TOUR DE CLUB SE VRACÍ. LETOS V UPRAVENÉM FORMÁTU A NOVĚ TAKÉ PRO GÓLMANY

Obrázek ke článku
7. 10. 2019

S novou sezonou přichází opět na řadu také oblíbený projekt Tour de Club. V letošním roce v odlišném formátu. Krom klasického jednoho tréninku, jak projekt probíhal doposud, tu bude také možnost tréninků tří, kdy si jeden povedou už sami kluboví trenéři. Absolutní novinkou je pak Tour de Goalie, která se bude zaměřovat na kluky a holky s maskou na hlavě.

I ti nejlepší hráči, superligoví florbalisté, často začínali na menších městech či vesnicích. Až později se přesunuli do větších klubů, jejichž barvy hájí dodnes. Je také jasné, že čím větší a kvalitnější bude konkurence napříč celým Českem, tím lepší budou i soutěže. A ruku v ruce s tím také hráči, respektive národní tým. Právě proto se projekt Tour de Club, který je zaměřený na menší a rozvíjející se či teprve začínající kluby, v letošním roce rozšiřuje.

Dosud čekal na přihlášené vždy víceméně stejný program. Do jejich oddílu přijel regionální metodik s několika osobnostmi, často superligovými hráči, kteří na přání navštíveného klubu připravili ukázkový trénink. Ten si potom všichni společně rozebrali a osobnosti odpovídaly na zvídavé otázky šéfů jednotlivých klubů. Ti měli za úkol akorát zajistit tréninkové prostory, dostatek dětí a informovat o akci okolní kluby.

Letos je situace trochu jiná. Krom tohoto standardního tréninku bude k dispozici také rozšířená verze. V té první budou osobnosti zjišťovat potřeby daného klubu. V rámci druhé návštěvy předvedou modelový trénink na míru šitý potřebám klubu. Potřetí přijedou už vyloženě jako hosté, aby sledovali, jak se trenérům v daném klubu daří aplikovat rady a připomínky.

Úplnou a jistě velmi vítanou novinkou pak budou speciální brankářské tréninky, nazvané Tour de Goalie. Ty se zaměří na dosud trochu opomíjené nejmenší strážce svatyně. Odborníci by měli trenérům ukázat, jak se specifickému postu věnovat, jak s brankáři pracovat a jak jim učinit jejich činnost ještě zábavnější.

Letos budou kluby napřímo oslovovat regionální metodici, ale kluby, které mají zájem se TdC zúčastnit, mohou metodiky napřímo kontaktovat na kontaktu, který naleznete ZDE.

Obrázek