{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TOUR NÁM POTVRDILA SPRÁVNOST NAŠÍ CESTY A PŘIDALA PÁR NÁPADŮ NAVRCH, NOTOVALI SI TRENÉŘI Z PŘIBYSLAVI

Obrázek ke článku
25. 5. 2018

Konec sezony se blíží. S ním i konec dalšího ročníku úspěšného projektu Tour de Club. Ten se v letošním roce minimálně jednou ukázal v každém ze čtrnácti českých krajů. Zavítal také do Kraje Vysočina. Ve městě, jehož jméno si lidé spojují buď s vyjmenovanými slovy, případně s legendárním Pribináčkem, slavil úspěch. Další reportáž přináší názory florbalistů z Přibyslavi.

Novinářská práce s sebou přináší mnohá úskalí. Jedním z nich je i fakt, že každý článek by měl být vyvážený a objektivní. Český florbal se toto v případě projektu Tour de Club snaží zajistit minimálně dvěma názorovými pohledy účastníků akce. Nejinak tomu bude v případě Přibyslavi. Hlavním organizátorem byl Miloš Janda, trenérský pohled přidá Bohuslav Loubek.

„O akci jsme se dozvěděli z webových stránek Českého florbalu. Do projektu jsem se snažil náš oddíl přihlašovat od prvotního spuštění Tour. Hlavním motivačním faktorem bylo získání nových zkušeností s trénováním mládeže a ověření správnosti naší dlouhodobé práce. Určitě nás hnala i touha rozšířit obzory našim trenérům a zároveň dát možnost dětem i rodičům vidět a zažít metody lodivodů z větších klubů,“ popisoval pohnutky mysli organizátor Janda.

Nyní se přesouváme k průběhu samotného tréninku. Zajímalo nás, kdo do městečka na Vysočině přijel a jak trénink probíhal.

„Dorazili pánové Jan Třískala a Michal Eisenkolb. Jak to probíhalo? Podobně jako v ostatních oddílech, které hostily Tour de Club. Nejprve došlo na představení a pohovor hostů s představiteli našeho klubu. Pak přišla na řadu samotná hlavní tréninková jednotka. Nechyběla ani debata a zhodnocení tréninku.“

Aby měl tento projekt smysl, nemůže jít jen o jednorázovou tréninkovou změnu. Prvky, které jsou představovány v jednotlivých klubech, mají být aplikovány do tréninkových jednotek. Klíčový je tedy přesah.

„Setkali jsme se s pozitivními reakcemi hráčů, rodičů i trenérů. Dle námi získaných informací byli všichni přítomní spokojeni. Potěšil nás i fakt, že dorazil velký počet rodičů a trenérů. Možná víc, než jsme původně očekávali,“ pochvaloval si Janda. Pak předal slovo trenérskému kolegovi Loubkovi.

„Tato akce nám na jedné straně potvrdila, že jsme se vydali správným směrem při práci s mládeží, máme na její přípravu stejný pohled jako jiné kluby. Na druhé straně dala trenérům nejen z našeho oddílu možnost rozšířit své obzory. Přinesla i několik užitečných nápadů, jak vylepšit naše tréninky. Námi nastavený směr je správný, je třeba v něm i nadále pokračovat. Nové poznatky jsme postupně začali implementovat,“ vysvětloval trenér Loubek.

Klubový pohled už známe. Ovšem ten se často může lišit od osobního názoru jednotlivých lodivodů. „Mně osobně se akce líbila. Díky ní jsem přišel na několik nových a zajímavých nápadů, jak vylepšit tréninky. Potvrzeny byly i některé základní myšlenky. Spokojenost panovala u všech zúčastněných. Hostující trenéři byli velmi ochotní a zodpověděli všechny naše dotazy,“ rozplýval se.

Vzhledem k předchozím řádkům asi není těžké předpovídat odpověď na otázku týkající se případného doporučení akce. „Určitě bychom akci doporučili. A to především menším klubům pracujícím s mládeží, které si nemohou dovolit plně profesionální trenéry,“ dodal závěrem.

Obrázek