{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TOUR U NÁS LETOS UŽ BYLA, CHTĚLI JSME JI VYZKOUŠET TAKÉ U JINÉ KATEGORIE, OBJASŇOVALI SOKOLOVŠTÍ

Obrázek ke článku
23. 5. 2018

Přivítat Tour de Club v domácím prostředí je pro některé kluby tak trochu splněný sen. Sokolovští florbalisté jsou naprostým unikátem. Jim se totiž splnil v jedné sezoně hned dvakrát. Podruhé se tak přesuneme do blízkosti Krušných hor, kde má florbal své pevné místo. Západní Čechy znovu reprezentuje město se sokolem ve znaku.

Také v tomto případě se do role hlavního organizátora akce vžil Robert Pitoňák. Spolu s ním odpovídal na dotazy trenér Tomáš Abrhám.

„O akci jsme se dozvěděli na stránkách Českého florbalu a přes naši krajskou metodičku Martinu Lerchovou. Protože u nás už letos Tour proběhla pro kategorii mladších žáků, chtěli jsme obdobnou akci udělat i pro straší kategorii,“ přibližoval organizátor Pitoňák.

Dále velmi stručně nastínil, jak trénink probíhal a kdo do Sokolova tentokrát dorazil.

„Přijeli pánové Marek Chlumský, Jan Třískala a Michal Kareš. Předvedli nám řízený herní trénink. Akce měla u hráčů velký ohlas. Totéž lze tvrdit i o trenérech. Mrzí mě jen, že nemohu hovořit za rodiče. Žádný bohužel nedorazil, což je podle nás velká škoda,“ dodal Robert Pitoňák.

Na něj navázal trenér Tomáš Abrhám, který byl na této speciální tréninkové jednotce přítomen.

„Tour je zajímavým zpestřením běžného tréninkového cyklu. Hráči se na akci těšili, následně jsem zaslechl velmi pozitivní ohlasy.  Pro nás trenéry je to jedno z dalších vodítek, jak trénink zpestřit, potažmo nasměrovat tak, aby se trenér vyhnul jednotvárnosti,“ nadšeně popisoval trenér Abrhám.

„Vnímám to jako správný impuls. Pro některé trenéry třeba i utřídění myšlenek a florbalových směrů,“ doplnil.

Vzhledem k předchozím odpovědím asi není překvapivé, že si na západě Čech akci pochvalovali. „Akce se mi samozřejmě líbila, trenéři byli po tréninku ochotní konzultovat klubovou problematiku. Poskytli nám spoustu cenných názorů a rad. Důležité je hlavně to, že se bavily děti, že měly změnu a že se jim to celkově líbilo,“ zakončil šéftrenér sokolovského florbalového klubu.

Obrázek