{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TRÉNINK S ELITNÍM FLORBALISTOU BYL PRO DĚTI EMOTIVNÍ A MOTIVUJÍCÍ, ROZPLÝVALI SE V HOŘOVICÍCH

Obrázek ke článku
27. 2. 2018

Lidé cestující mezi Prahou a Plzní tohle městečko určitě znají. Hořovice leží přibližně uprostřed této trasy, a to jak na hlavním železničním tahu, tak v těsné blízkosti dálnice D5. Svou strategickou polohou a blízkostí obou velkých měst jsou atraktivní lokalitou pro život. I zde byl hlad po florbalu. Také zdejší oddíl toužil po tom vidět něco nového, a tak se přihlásil do projektu Tour de Club. Byl vybrán, další reportáž tedy bude právě odtud, ze středních Čech.

Tradiční model vícero odpovědí neporušíme ani v případě Hořovic. Organizační stránku věci měl na starosti Aleš Růžička, trenérský pohled připojí Dušan Valo.

Jako první se slova ujal organizátor Růžička. Své povídání zahájil vysvětlením, jak se v Hořovicích o Tour dozvěděli, a co je motivovalo k přihlášení se do projektu. „O akci jsem se dozvěděl z webu Českého florbalu, kde jsem nalezl článek o možnosti přihlášení na akci. Co nás motivovalo k přihlášení se? Hlavně chuť naučit se něco nového a seznámit naše trenéry s tím, jak to dělají jinde. Aby si okoukali jiné přístupy k tréninku a k hráčům. A dále také možnost přivítat nějakou osobnost přímo u nás,“ vysvětloval.

Středočeský kraj ve spojení s Prahou je doslova nabitý florbalovými osobnostmi. Mnoho z nich je zapojeno také do tohoto projektu. „K nám dorazil Michal Podhráský, hráč superligového Chodova, Michal Vojáček, trenér FBŠ Bohemians, Tomáš Grigar, trenér FBŠ Bohemians, a Míša Běhanová, regionální metodik.“

Organizátor popisoval také samotný průběh tréninku, kterého se účastnilo přibližně třicet dětí. „Trénink probíhal ve velice přátelské atmosféře za velkého nadšení všech zúčastněných. Děti byly rozděleny do skupiny, každou si pak vzal pod svá křídla některý z trenérů. Závěr tréninku byl věnován protažení a tradiční debatě s příchozími osobnostmi,“ popisoval průběhu tréninku v Hořovicích.

„Debata byla zábavná, ale i poučná, protože několik otázek, zejména od rodičů, bylo na způsoby tréninků a činnosti okolo trénování. Po společné fotce na závěr a Michalově autogramiádě byla celá akce ukončena,“ shrnul organizátor.

Jednou z priorit projektu je přenesení některých prvků, které jsou předvedeny v ukázkových trénincích, do budoucna. Názor na přesah této akce přidal trenér Dušan Valo. „Tour je pro nás určitě velkým přínosem. Pro rozvíjející se kluby jsou tyto projekty velmi důležité. Pokud bude v budoucnu probíhat něco podobného, rádi se zase přihlásíme. Jsem přesvědčen, že i díky Tour mohou kluby nalákat spousty nových příznivců,“ pochvaloval si.


Valo přidal také svůj trenérský pohled, kterým doplnil názory kolegy Růžičky. „Děti to ohromně bavilo,což je takovým indikátorem, zda byla akce úspěšná. Trénink byl dobře postavený, většinou herní formou, což je ideální pro udržení pozornosti hráčů. Veliký přínos pak vidím i pro ostatní trenéry, kteří zatím nemají tolik zkušeností. Velice se mi líbil přístup trenérů k hráčům a závěrečné hodnocení tréninku. Bonusem byla debata s Michalem Podhráským,“ připojil svůj náhled na trénink a přidal doporučení: „Pokud chcete získat nový náhled na florbal a vedení tréninků, určitě neváhejte a přihlaste se,“ vyzval váhající.

Závěrečného slova se opět chopil organizátor Růžička. „Rodiče, se kterými jsem měl možnost mluvit, si celou akci pochvalovali. Ptali se mě, kdy to bude příště. Určitě celou akci vnímali velmi pozitivně a i oni sami si ze závěrečné diskuze odnesli několik poznatků. Děti z pozice hráčů vnímaly trénink jako něco jiného a nového, velmi je to bavilo a do všeho šly naplno. Vyzkoušely si nová cvičení, zvlášť možnost zahrát si chvilku s elitním hráčem pro ně byla velmi emotivní.“

V závěru je třeba připomenout, že tato akce byla společné pro oddíly Red Dragons Hořovice a TJ Sokol Komárov.

Obrázek