{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TRÉNINKY I UTKÁNÍ JSOU DO NEDĚLE 11. ŘÍJNA POVOLENY

Obrázek ke článku
9. 10. 2020

Na základě usnesení Vlády ČR ze dne 8. října je povoleno konat sportovní akce a přípravu na ně v režimu jako doposud, tedy bez diváků a s limitem 130 osob. Florbalové kluby tak mají možnost se nadále připravovat a hrát až do nedělní půlnoci 11. října.

Po čtvrtečním vyhlášení nových vládních opatření vzniklo mnoho dotazů od florbalových klubů či provozovatelů hal, zda je možné do pondělí pokračovat ve sportovní činnosti. Nejvíce se tento problém objevil u škol při základních či středních školách. Aktuální vládní opatření, které je platné od 9. do 11. října, stanovuje sice povinnost už uzavřít vnitřní sportoviště, avšak mluví o výjimce tělocviku na prvním stupni základního vzdělávání v základních školách a v mateřských školách a akcí podle bodu II/2.

Bod II/2 vládního ustanovení č. 995 pak uvádí: „sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy tak, že se jich účastní pouze sportovci a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích a osob zajišťujících zpravodajství v počtu nepřevyšujícím 130 osob v rámci vnitřního nebo vnějšího sportoviště; stejné omezení se vztahuje i na přípravu sportovců pro sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy.“ Celé znění tohoto opatření naleznete ZDE.

Z uvedeného tedy vyplývá, že vnitřní sportoviště pro volnočasové či komerční účely mají zavřeno, avšak pro tréninkovou činnost za účelem příprav na oficiální florbalové soutěže, stejně jako pro odehrání utkání v rámci oficiálních florbalových soutěží mohou být haly otevřeny a do pondělí 12. října s dodržením uvedených podmínek, zejména redukce počtu účastníků na maximálně 130 osob v jeden čas. Výjimka je potvrzena i v rámci stránek MŠMT, kde byla aktualizována v bodě „Na co si dát od pátku 9. 10. pozor" - může tedy sloužit jako argument pro florbalové oddíly při diskusi o dostupnosti hal. Celý text naleznete ZDE.

Obrázek