{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TRÉNOVAT JE MOŽNÉ VENKU I UVNITŘ, VV ŘEŠIL SOUTĚŽE

Obrázek ke článku
10. 12. 2020

Ve středu 9. prosince proběhlo mimořádné jednání Výkonného výboru Českého florbalu v reakci na nová vládní opatření a jejich vliv na trénink a soutěže. Zatímco trénovat je možné v plném rozsahu při splnění nastavených vládních podmínek, soutěže se plošně při podmínce pravidelného testování zatím nerozehrají. 

Nová vládní opatření dávají klubům možnost začít s plnou činností a dávají na výběr, jak přistoupit k tréninkovému procesu. Je možné trénovat venku v počtu do 50 osob a bez roušek. Současně v případě, že se hráči netestují, je možné uvnitř trénovat maximálně v počtu 10 osob a zůstává povinnost nosit roušky i během tréninku. V případě, že chce tým trénovat bez roušek a ve větším počtu, je podmínkou pravidelné testování všech hráčů týmu nejdéle každých 5 dnů, pokud dané družstvo trénuje alespoň 2x týdně. Jednorázový trénink je možný také při testech s negativním výsledkem ne starším než 48 hodin. Hráči či hráčky mohou absolvovat standardní PCR test nebo nově antigenní test. 

Současně dle schváleného vládního opatření bude možné se v období od 18. prosince 2020 do 15. ledna 2021 nechat zdarma otestovat 1x za 6 dní antigenními testy v rámci plošného testování obyvatel ČR. Plné znění mimořádného opatření je dostupné ZDE. Toto opatření by mohlo části družstev pomoci zahájit tréninkovou činnost. 

I přestože budou antigenní testy dle výše uvedeného dostupné zdarma v následujícím měsíci, Český florbal si uvědomuje, že činnost oddílů je nyní výrazně ztížená a až do dalšího uvolnění zatím neplánuje začít plošně s hraním soutěžních utkání. S elitními soutěžemi bude vedena diskuse o jejich restartu za současných podmínek i vzhledem k tomu, že mnozí účastníci jeví delší dobu o opětovné spuštění zájem. 
Pokud by však ze strany oddílů byl zájem o rozehrání dalších soutěží za současně platných podmínek, pak je možné obrátit se na příslušný celostátní či regionální sekretariát. V případě širšího zájmu bude u dané soutěže rozhodováno dle počtu týmů, které by měly zájem zahájit soutěž.

Český florbal bude nadále připravovat scénáře restartu soutěží v roce 2021, kdy dle již dříve schválených pravidel je možné hrát soutěže až do 6. června 2021, v případě soutěží či jejich částí nerozhodujících o postupech a sestupech dokonce až do 30. června 2021. 

​​

Obrázek