{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

TRÉNOVAT UVNITŘ BEZ ROUŠEK JE MOŽNÉ PŘI DODRŽENÍ TESTOVÁNÍ

Obrázek ke článku
8. 12. 2020

V pondělí 7. prosince schválila Vláda ČR úpravu týkající se povinnosti nosit roušky během sportování uvnitř. Nově je nyní možné při pravidelném testování trénovat plnohodnotně také uvnitř – bez roušky i ve větším počtu hráčů.

Po jednáních mezi zástupci největších sportovních svazů včetně florbalu, Národní sportovní agenturou a Ministerstvem zdravotnictví ČR byl umožněn posun v úpravě nošení roušek během sportu. Nadále sice zůstává v platnosti omezení na maximálně 10 osob a povinnost nosit roušky i během tréninku na vnitřních sportovištích. Nová vládní úprava ale dává možnost toto omezení zrušit při pravidelném testování i amatérským sportovcům v rámci přípravy na soutěže (tréninky družstev přihlášených v soutěžích Českého florbalu). Lze tak navýšit počet osob na tréninku a současně sundat roušky.

Podmínkou pro běžný trénink bez roušek je pravidelné testování všech hráčů týmu nejdéle každých 5 dnů v případě, že dané družstvo trénuje alespoň 2x týdně. Jednorázový trénink je možný také při testech s negativním výsledkem ne starším než 48 hodin. Hráči či hráčky mohou absolvovat buď standardní PCR test, nebo nově antigenní test. Kompletní znění vládního opatření naleznete ZDEMimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-ucinnosti-od-8-12-2020-do-odvolani.pdf, výjimka pro amatérské sportovce je uvedena v části I. bod 2.x.

Přesné podmínky, jaké testy lze použít v rámci antigenního testování, zatím nejsou známy. Český florbal ještě čeká na případné specifikace. Za těchto podmínek je tak možné si vybrat způsob přípravy, nadále zůstává možnost trénovat v 50 osobách venku bez nutnosti nošení roušek. 

Z pohledu soutěží bude Český florbal nyní řešit přístup k návratu hraní. První diskuze bude vedena u elitních seniorských lig. 

Obrázek