{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TŘETÍ DEN PRAGUE GAMES ROZHODL O FINALISTECH

Obrázek ke článku
13. 7. 2018

Prague Games 2018 míří do finiše, v pátek se týmy prokousaly pavoukem play-off až do semifinále, ve kterém bojovaly o účast ve finále. To je na programu v sobotu, tedy poslední den turnaje.

V kategorii chlapců do dvanácti let začínalo v pátek dopoledne dvanáct českých týmů, z nichž se ve čtvrtfinále představila polovina. Čtvrtfinále i následné semifinále bylo ve znamení především nejtěsnějších možných výsledků. Panthers Praha přešli přes Ostravu vítězstvím 4:3, v semifinále však narazili na finský Urbans P06, od kterého schytali debakl 1:13. Druhé semifinále vytvořil Hattrick Brno, jenž přešel přes Mladou Boleslav, s 1. SFK Havířov, který zdolal Prague Tigers a v semifinále byl úspěšnější.

V chlapecké kategorii U13 hrálo v prvních pátečních utkáních jedenáct českých mužstev, těm se dařilo, když z pěti zahraničních celků pustila do čtvrtfinále pouze švédské Pixbo. Black Angels pomstili tým Chodova, když si na Pixbu Wallenstam smlsli 9:1. Tatran postoupil do semifinále těsnou porážkou Liberce a i proti Black Angels zvítězil pouze o gól. Na finálového soupeře si ještě musí počkat, ten totiž vzejde z dvojice Bulldogs Brno, Sparta Praha.

Ještě větší zastoupení měly zahraniční týmy v kategorii U14, kde se mohlo konat švýcarské finále. To však nedovolil Chodov, který prošel pavoukem play off přes dva švédské týmy a dva švýcarské. Proti němu se postaví Zug United, jenž vítězstvím 4:3 vyřadil v semifinále Panthers Praha.

Spodní část pavouka vyřazovacích bojů kategorie U15 patřila výhradně zahraničním týmům, o finalistovi se rozhodne mezi Zug Unitef a Team Taitavat. Vítěz se utká s Libercem, který porazil v semifinále Chodov těsně 2:1.

I chlapecké finále U16 bude ve znamení Česko verus zahraničí. Dolní část pavouka si podmanil finský TR-electronic, proti němu se postaví Tatran Střešovice, jenž v semifinálové přestřelce porazil Chodov 9:4.

Ve finále do sedmnácti let bohužel českého zástupce nenajdeme, do semifinále se jako jediný probojoval Tatran Střešovice, ten nestačil na švédský tým FBC Lerum 2:6.

Týmy složené s chlapců do osmnácti let budou o finálovou účast bojovat až v sobotu. V pátek tak bylo na programu pouze osmifinále a čtvrtfinále, první dvě čtvrtfinále skončily těsnými výsledky. FbŠ Bohemians si vybojovali postup přes FBS Ostrava, Black Angels vypadli po prohře se Slovenskem U19. Ústí jasně ovládlo duel proti Královským Vinohradům, Chodov nestačil na finský tým Dogs.

Do semifinále dívek U12 se probojoval jeden český zástupce, Chodov ale podlehl Zug United těsně 1:2. Ani finále dívek do čtrnácti let nebude mít ve finále český celek, jelikož Chodov nestačil v semifinále na Nemšovou 3:5. V kategorii dívek do šestnácti let se již v pátek rozhodlo o vítězkách, v osmifinále nastoupila pětice českých týmů. Jenže v následném čtvrtfinále už žádný z trojice Tigers, FBC Ostrava, Mladá Boleslav neuspěl. Ani kategorie dívek do osmnácti let nebude mít české finálové zastoupení. Ve čtvrtfinále šly poslední dva české celky proti sobě, Vítkovice zdolaly Tigers až po samostatných nájezdech. V semifinálovém soubojy ale těsně nestačily na finské FBC Loisto.


Výsledky všech účastníků Prague Games 2018 naleznete ZDE.


Foto: Flickr Floorball Prague Games

Obrázek