{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

TŘETÍ STUPEŇ PES MŮŽE ZNAMENAT RESTART SOUTĚŽÍ

Obrázek ke článku
27. 11. 2020

Livesport Superliga se opět rozběhla na základě výjimky od Ministerstva zdravotnictví ČR, k restartu by od příštího týdne mohlo dojít také u ostatních soutěží. Může se tak stát v případě, že bude mít Česká republika od pondělí 30. listopadu v rámci Protiepidemického systému ČR (PES) statut stupně 3 a vládní opatření současně povolí sportování i na amatérské úrovni. 

Automaticky to však neznamená, že se tréninky a soutěže spustí. Samotná pravidla, která vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR, totiž čekají na rozpracování pro upřesnění podmínek, za kterých bude možné spustit soutěže i tréninky. Nejpozději v neděli by tento systém měl být prezentován na jednání vlády a je možné, že bude rovnou i schválen.

Klíčem k tomu, aby se od prosince mohly soutěže rozběhnout, je udržení se v rozmezí stupně 3 systému PES, který by v takovém případě v pondělí na základě nedělního vyhodnocení mohl vstoupil v platnost. Po upřesnění podmínek a potvrzení, že se skutečně může začít trénovat, by pak Český florbal přistoupil k realizaci „optimistické“ prosincové varianty, jež je detailně popsaná v článku, který vyšel v polovině listopadu. Obecná východiska mluví o restartu celostátních soutěží hraných systém jednotlivých utkání nejdříve za 5 dní od možnosti trénovat, u ostatních soutěží pak nejdříve za 10 dní či druhý víkend od možnosti návratu k tréninku.

V současné chvíli stále platí stav, kdy je povolené trénování venku v maximálním počtu 6 osob. Uvnitř je pak sportování zakázáno. Tato nařízení neplatí pro sportovce z profesionálních soutěží, kteří mohou za dodržování přísných podmínek hrát i trénovat.

Doporučujeme sledovat aktuální situaci, která se může rychle změnit. O případných dalších postupech bude Český florbal informovat prostřednictvím webu či sociálních sítí.

​​

Obrázek