TŘI GÓLY ŠLY DO STEJNÉHO MÍSTA. KDO NABĚHAL NEJVÍC?

16. 6. 2021

Livesport Superliga pokračuje v trendu skromnějšího počtu branek, v letošním superfinále jich znovu padlo pouze jednociferný počet. I přesto se však fanoušci dočkali většího množství gólů než v superfinále minulém. A odkud hráči stříleli nejčastěji?

Zajímavostí může být, že střel v tomto mužském zápase padlo přesně o polovinu méně než v tom ženském. Ze třiceti šesti ran se hráči Mladé Boleslavi a Vítkovic trefili dohromady devětkrát, úspěšnost střelby tedy činí 25 %

Souboj dvou Lukášů v brankovišti sice dopadl lépe pro toho mladoboleslavského, jeho statistiky však nabízejí zajímavý úkaz. Třicetiletý Lukáš Bauer v zápase inkasoval pouze třikrát, všechny branky však padly do totožného místa a to pod jeho pravou ruku. Dvě z nich navíc letěly z hole jediného hráče. Lukáš Hájek v duelu o titul mistra ukázal svou milimetrovou přesnost, když dvakrát zakončoval z levého rohu velkého brankoviště a v obou případech míček nasměroval do prostoru k levé tyči.

Kromě těchto dvou pokusů a jedné střely Marka Bräuera však Vítkovice pálily vždy jen z pravé strany hřiště nebo ze středu. Úspěšnost jejich střelby se přitom pohybovala někde mezi dvaceti procenty, když z patnácti pokusů mířili přesně třikrát.

Na druhé straně byla volba místa ke střelbě rozmanitější, zato však prostor, kterým mladoboleslavští florbalisté dostávali míček do branky, zůstával vesměs stejný. Všechny čtyři góly, které brankář Lukáš Souček propustil za svá záda, totiž zapadly k tyčím. S 28,5% úspěšností střelby si kádr Mladé Boleslavi došel pro druhý titul v klubové historii.

Zcela nejvytěžovanějším mladoboleslavským hráčem se pro toto superfinále stal reprezentant Patrik Suchánek, který na hřišti strávil 29 minut a 10 sekund. Bodově se sice neprosadil, zato však svou defenzivní činnost zvládl na jedničku. Bilance +3 totiž ukazuje, že za jeho přítomnosti se Vítkovice neprosadily, naopak jeho tým ale skóroval třikrát.

Zajímavá shoda nastala u dvou velkých českých jmen. Milan Tomašík strávil na hřišti 28:48 minut, tedy naprosto stejný čas jako jeho spoluhráč Daniel Šebek. Zároveň si ale oba dva připsali po jedné vstřelené brance a bilance jejich přítomnosti na palubovce činila taktéž u obou stejně +2.

Na vítkovické straně pak odehrál nejvíce času obránce Jakub Hubálek, který se na hřišti pohyboval třicet minut a dvacet jedna vteřin. Strávil tak na palubovce nejvíce času ze všech superfinalistů (samozřejmě vyjma brankářů). Necelých třicet minut pak odehráli také jeho spoluhráči Martin Nehera a Jiří Besta.