​​​​

TŘI SÉRIE SKONČILY JASNĚ, ČTVRTÁ NABÍZÍ DRAMA

5. 3. 2018

Zatímco na západě teprve skončila základní část, na východě už se rozjelo play-off. Přes první kolo vyřazovacích bojů úspěšně přešly již tři týmy, o poslední místenku do čtvrtfinále se stále bojuje. Brno, Vsetín a Hradec Králové vyhlíží na dalšího účastníka, který doplní kvarteto postupujících. Série mezi Šitbořicemi a SK Jihlavou je totiž nesmírně dramatická a v obou případech se muselo jít až do prodloužení.

Brno coby vítěz základní části sáhlo po nejslabším protivníkovi a v prvním kole play-off si vybralo jihlavskou florbalovou školu, které povolilo v celé sérii pouze tři branky. Zatímco v domácím prostředí byli Bulldogs na svého soupeře ještě “milosrdní“ a v podstatě jim stačil k výhře pouze hattrick Žákové, tak v Jihlavě outsidera nešetřili a před vlastním publikem ho porazili 12:1. S pěti body ovládla utkání Štěrbová (2+3), které opět třemi brankami a jednou asistenci sekundovala Žáková.

Rovněž Vsetínu stačily dva zápasy k postupu. Doma se mu podařilo vynulovat Vysoké Mýto, když sám se prosadil čtyřikrát. V odvetě ale východočeský tým nedal favoritovi nic nadarmo a čtyřicet minut mu statečně vzdoroval. Valašky ale třemi zásahy v závěrečné periodě během čtyř minut rozhodly o osudu zápasu a zvítězili 6:2.

Dobruška se musela smířit s tím, že na ní vzhledem k výběru soupeřů ostatních týmů zbyl Hradec Králové. Tedy účastník, jenž se v minulosti dostal až do baráže o nejvyšší soutěž. Více zkušeností s vyřazovacími boji prokázal Hradec i v této sérii. Nejprve ve vyrovnaném souboji vyhrál na půdě Dobrušky 5:4, když se stejně jako v šestém kole základní části postarala o rozhodující trefu v závěru zápasu Buchalová. Psychickou výhodu následně dokázaly Hradečanky využít v domácím prostředí, kde ovládly druhý zápas série jasně 9:2, čímž vrátily svému soupeři porážku z prosince loňského roku.

Jediná dvojice, které zatím doposud nestačila v obou případech základní hrací doba, nemá zatím svého vítěze. Jak Šitbořice, tak Jihlava dokázaly vždy uhájit vlastní halu až po nastavení. Zatímco Aligátorkám “stačilo“ na vítězství sedm vteřin prodloužení, tak celek z Vysočiny si ponechal rozuzlení zápasu až do samostatných nájezdů, kde až Svobodová coby poslední exekutorka přisoudila výhru Jihlavě.