{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TROFEJ V KATEGORII TRENÉR/KA ŽEN POPUTUJE DO PRAHY NEBO OSTRAVY

Obrázek ke článku
17. 5. 2020

V kategorii Trenér/ka žen sezony 2019/2020 se na předních pozicích drží lodivodi stejných družstev jako během loňského hlasování. Chodovské barvy letos v TOP 3 reprezentuje Lukáš Procházka, který bojuje o ocenění s ostravskými trenéry, Michaela Marešová se po přesunu k Tatranu umístila čtvrtá. Jak se nakonec rozuzlí tato bitva?

Finalisté kategorie trenér/ka žen sezony 2019/2020
  • Tomáš Martiník (1. SC Vítkovice)
  • Lukáš Procházka (Florbal Chodov)
  • Jakub Robenek (FBC Ostrava)

Tomáš Martiník si v sezoně 2019/2020 nevedl špatně. Se svými svěřenkyněmi absolvoval Pohár mistrů, na kterém měly Vítkovice domácí atmosféru a podařilo se jim skončit na třetím místě, když ve druhém střetnutí porazily finské SB-Pro. Martiník se svým týmem vyhrál v základní části 21 z 22 zápasů, navíc stále vede národní tým juniorek. Sedmačtyřicetiletý trenér se blíží k pětistému odtrénovanému utkání.

Z druhého konce Ostravy se ocitl v první trojce Jakub Robenek. Ten v uplynulé sezoně dovedl FBC ke třetí příčce po základní části, přičemž se stihl podílet ještě u dalších dívčích složek svého klubu a diváci jej mohli párkrát vidět na lavičce superligového týmu. Za sedmiletou trenérskou praxi se stihl postavit k celkem 466 zápasům ženské kategorie. V prosinci doprovázel v roli asistenta trenéra ženský národní tým na MS ve Švýcarsku.

K ostravským finalistům se připojil v letošním roce Lukáš Procházka, trenér chodovských lvic, který se svým týmem nestačil na lídra z Vítkovic a skončil druhý. Chodov měl z prvních šesti utkání divoké výsledky, kdy pokaždé překročil hranici deseti vstřelených branek. Tu pokořil v šestnácti z dvaadvaceti případů, což potvrzuje titul nejofenzivnějšího celku z celé ženské extraligy.

TOP 10 KATEGORIE TRENÉR/KA ŽEN SEZONY 2019/2020

Ke konci hlasování o nejlepšího trenéra či trenérku v ženské kategorii se příčky na čtvrtém až desátém místě oproti první polovině hlasování nezměnily. Hned dvojí zastoupení v TOP 10 mají Židenice, které si nevedly v uplynulé sezoně vůbec špatně a ve čtvrtfinále měly dobře rozehranou partii proti Tigers. Sedmou pozici si udržel Rudolf Škubal z Brna, pro které to byla náročná změna po postupu z první ligy. Buldočky se nakonec nedostaly do vyřazovacích bojů o pouhé tři body. Kompletní desítku uzavírají trenéři z Panthers Praha, jimž se podařilo s týmem postoupit do čtvrtfinále play-off.

4. Marešová Michaela (Tatran Střešovice)

5. Prouzová Petra (Florbal Židenice)

6. Šatalíková Karolína (Tigers Jižní Město)

7. Škubal Rudolf (Bulldogs Brno)

8. Grigar Tomáš (FbŠ Bohemians)

9. Skazko Pavel (Panthers Praha)

10. Jenšík Lukáš (Panthers Praha)

Stará Šárka (Florbal Židenice)

Šteglová Markéta (Tigers Jižní Město)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek