​​​​

TROJICE TÝMŮ BOJUJE O PRVNÍ MÍSTO V TABULCE NÁRODNÍ LIGY – VÝCHOD

3. 2. 2019

Po zbývajících třech kolech Národní liga – východ pozná konečnou podobu tabulky. A základní část třetí nejvyšší soutěže bude mít určitě dramatický závěr. O celkové prvenství totiž mohou usilovat hned tři týmy.

Pro postup do vyřazovací fáze je potřeba skončit do osmého místa soutěže. Na čele se aktuálně nachází Orel Telnice, který dosud nastřílel 150 gólů a získal 43 bodů. Pouze o dva body za ním však figurují Gullivers Brno. Vysoké ambice mají také florbalisté FBC Letka na třetí příčce, jimž na lídra chybí tři body. Poslední tři duely tak stále mohou zamíchat pořadím všech těchto mužstev.

Tvrdý boj proběhne i na hranici play-off. Sedmou a desátou pozici totiž dělí pouhé tři body. Z těsné bitvy zatím vychází úspěšněji Hippos Žďár nad Sázavou a Aligators Klobouky. O svoji šanci se ale ještě budou naplno snažit P.E.M.A. Opava a FbK TJ Svitavy. Naopak s účastí v play-down se musí smířit poslední Horní Suchá a zřejmě i Snipers Třebíč.

Bodování momentálně vede Tomáš Olbert, který si v dresu šestého Spartaku Hluk připsal 33 gólů a 26 asistencí. Padesátibodovou hranici překonal také Jiří Knotek z Telnice díky bilanci 29+23. O třetí místo se pak přetahují Gulliver Václav Černoch (29+17) s Lukášem Gregrem z Aligators (19+27). Mezi brankáři výkonnostně vyniká Jan Klinka, jenž byl u jedenácti letošních výher Vikings Kopřivnice.

V gólově nejzajímavějším duel sezóny se představili Aligators Klobouky a Spartak Hluk. Domácí florbalisté přestříleli svého soupeře 16:8, přičemž první třetinu ovládli 6:0. „Na osm branek se dá leckde venku vyhrát, ne jak tentokrát tady,“ uvedl po utkání trenér Spartaku. Přestřelka se však konala například i v Třebíči, kam přicestovala Kopřivnice. Drama muselo rozuzlit až prodloužení, ve kterém Snipers urvali vítězství 11:10.

Nejčastěji vylučovaným týmem je Horní Suchá. Dohromady nastřádala už 127 trestných minut, což je o 16 minut více, než má druhá Třebíč. Přesilovky nejefektivněji proměňuje lídr z Telnice – jeho úspěšnost dosahuje téměř 50 procent. Bezmála v 80 procentech případů pak přečká oslabení FBC Letka.

Úplný konec základní části Národní ligy – východ nadejde o víkendu 23. a 24. února. Podle finálních výsledků se rozhodne o tom, kdo a v jakém pořadí bude moct vstoupit do Výběru soupeřů pro play-off. Mužstvo, jež projde vyřazovací fází až k celkovému triumfu, dostane šanci zabojovat o postup do první ligy mužů.