{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TURNAJ VÝBĚRŮ OVLÁDLI STARŠÍ ŽÁCI MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Obrázek ke článku
12. 1. 2020

Neděla přinesla zápasy o umístění na turnaji regionálních výběrů starších žáků v Brně. Pro zlato si dokráčeli hráči Moravskoslezského kraje, kteří ve finále přestříleli tým jižní Moravy. Třetí příčku obsadilo družstvo Zlínska.

Nehrálo se však jen o medaile – o konečném pátém místě se rozhodovalo mezi Jihočeským krajem a Vysočinou. Žáci z jižních Čech v utkání třikrát prohrávali o gól, rozdíl ale pokaždé smazali a v poslední třetině potvrdili vítězství. Důležité byly body Matyáše Kouby, který ke dvěma brankám přidal stejný počet asistencí a pomohl Jihočechům k úspěchu.

Zlínský kraj měl v bitvě o bronz možnost odvety za porážku ze skupiny od Olomoucka. A motivace zlínského regionu byla znát, protože první dějství zvládl 3:0 a měl mnohem blíže k medailím. Olomoucký kraj se střelecky prosadil až v závěrečných minutách duelu, a tak svému soupeři podlehl 2:4.

Vrcholem turnaje se potom stalo finále mezi Moravskoslezským a Jihomoravským krajem. V něm domácí družstvo čelilo těžké situaci – brzy ztrácelo 0:2 a muselo zabrat směrem do útoku. Jihomoravané tak obrátili skóre a pomýšleli na to, že protivníkovi vrátí prohru z úvodu turnaje. To se jim ale nepodařilo, Moravskoslezský kraj ve druhé půlce utkání nastřílel klíčové góly a radoval se z výhry 8:5. Finálový hattrick si připsal Radek Stolárik.


Výsledky zápasů o umístění

Jihočeský kraj – Kraj Vysočina 7:4 (o páté místo)

Zlínský kraj – Olomoucký kraj 4:2 (o třetí místo)

Moravskoslezský kraj – Jihomoravský kraj 8:5 (o první místo)


Konečné pořadí turnaje regionálních výběrů starších žáků

1. Moravskoslezský kraj

2. Jihomoravský kraj

3. Zlínský kraj

4. Olomoucký kraj

5. Jihočeský kraj

6. Kraj Vysočina

Obrázek