{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​

TÝMY BRNA A SOBĚSLAVI OVLÁDLY ÚVODNÍ VÍKEND PRVNÍ LIGY ŽEN

Obrázek ke článku
16. 9. 2018

Úvodní hrací víkend má za sebou i druhá nejvyšší soutěž žen, rozjely se nám naplno boje v obou skupinách. V té východní si plný počet šesti bodů připsaly hráčky Brna, Hradce Králové, Šitbořic a Vsetína, v západní divizi zůstaly neporaženy florbalistky Soběslavi, Florbalové akademie MB a Turnova.

Východní část první ligy nabídla během víkendu devět zápasů, ve kterých se nejvíce dařilo ženám Brna. Ty svým soupeřkám nastřílely dvaadvacet branek a pouze čtyřikrát inkasovaly. Lví podíl na tom měla Anna Bachratá, která si v utkáních proti Dobrušce a Rtyni v Podkrkonoší připsala celkem osm kanadských bodů za šest branek a dvě úspěšné přihrávky a stala se tak druhou nejúspěšnější hráčkou víkendu. O jeden bod úspěšnější byla už jen Eliška Mrázková z Florbalové akademie MB, která to navíc zvládla v jediném utkání a to proti České Lípě.


Vstup do sezóny se vůbec nepovedl  již zmiňované České Lípě, která v úvodním kole narazila na jednoho z favoritů a to Florbalovou akademii. Ta do utkání vstoupila s plnou polní a své soupeřky nijak nešetřila. Střelecký apetit akademiček se po závěrečných šedesáti minutách zastavil na čísle třiadvacet, pozitivem pro českolipské hráčky však mohou být čtyři vstřelené branky, což proti týmu s nejvyššími ambicemi hráčkám alespoň trochu  zvýší sebevědomí.


Plný počet bodů si připsaly i Šitbořice. V obou dvou zápasech se ale musely o své vedení bát do posledních sekund zápasu. V tom prvním ubránily těsné vedení 7:6 proti Rtyni v Podkrkonoší, v nedělním zápase pak porazily Dobrušku jednobrankovým rozdílem 5:4. S jedním vítězstvím a jednou porážkou vstoupily do sezóny i exligové ženy Vinohrad. Oba duely ale byly hodně vyrovnané a nepadalo v nich na rozdíl od jiných zápasů ani příliš branek. Longhorns porazily 2:1, porážka po stejném výsledku pak přišla od Soběslavi.Výsledky víkendu:


Skupina východ:

Sobota 15.09.2018:

Sklo Bohemia Světlá n/S - FTC Vysoké Mýto 3:10

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators - Orel Rtyně v Podkrkonoší 7:6

SK Jihlava - IBK Hradec Králové 4:5

Bulldogs Brno - FBC Dobruška 9:3


Neděle 16.09.2018:

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators - FBC Dobruška 5:4

Sklo Bohemia Světlá n/S - IBK Hradec Králové 5:11

Florbal Vsetín - FBC Ossiko Třinec 11:2

SK Jihlava - FTC Vysoké Mýto 10:7

Bulldogs Brno - Orel Rtyně v Podkrkonoší 13:1


Skupina Západ: 

Sobota 15.09.2018:

Florbal Chomutov - SK BIVOJKY LITVÍNOV 8:4

FBC Texas Longhorns - TJ Sokol Královské Vinohrady 1:2

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn  - Banes Florbal Soběslav 6:7


Neděle 16.09.2018:

Florbal Chomutov - TJ Turnov 1:4

FBC Česká Lípa - Florbalová akademie MB 4:23

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn - FBC Texas Longhorns 3:4

Banes Florbal Soběslav - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:1

Foto: FB Bulldogs Brno

Obrázek