{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TÝMY DIVIZE A PODLEHLY V PRVNÍM KOLE PLAY-UP, Z DIVIZE B POSTOUPIL BUČIS TEAM

Obrázek ke článku
8. 4. 2019

Sezóna v Divizi A dospěla ke svému závěru. A to i pro mužstva, která se snažila postoupit do Národní ligy. Cesta Sokolova a Florbalové školy Plzeň skončila už v úvodním kole play-up, kde je vyřadili soupeři z Divize B. Dobře si vedl hlavně Bučis Team, jenž se další rok představí o soutěž výše. O tuto možnost zabojuje i Benešov v baráži.

Vítězem základní části Divize A se stal právě Sokolov o skóre před Plzní. Velmi malý rozdíl však dělil i druhé a třetí místo, na což nakonec doplatily Teplice. Jejich manko jednoho bodu se v závěru soutěže ukázalo jako okolnost, která pomohla k postupu Plzeňanům. Dva nejlepší týmy tabulky se tak mohly začít připravovat na rozhodující část ročníku – play-up o Národní ligu.

V Divizi B vydřel postup z nejvyšší příčky FC Bučis Team, jemuž stačil jednobodový náskok na druhý SK Florbal Benešov. Oba celky měly výbornou bilanci jediné porážky v základní hrací době, a proto si vytvořily vysoké vedení před ostatními protivníky.

V sérii o postup narazil Sokolov na Benešov, jenž byl nad jeho síly. Účastník Divize B uspěl 7:1 a 11:3, čímž pokračoval dále v nejkratším možném čase. Výsledkově se nedařilo ani Plzni, protože nestačila na Bučis Team 3:4 a 2:7. Tím se oba zástupci Divize A v play-up definitivně rozloučili se sezónou.

Na straně Sokolova se blýskl v individuálních statistikách Tomáš Abrhám. V obou zápasech série si připsal dohromady tři body (1+2) a jednou byl zvolen hráčem utkání. Z plzeňského družstva dali o sobě bodově vědět Matěj Surák (2+0) a Marek Osvald (0+2).

Bučis Team posléze zvládl i druhé kolo play-up a postoupil přímo do Národní ligy. Nad Benešovem triumfoval výsledkem 3–0 na zápasy, když zvítězil 6:3, 5:3 a 7:5. Šance Benešova na účast v Národní lize přesto stále žije – Středočeši absolvují baráž proti Kadani, jež startuje v sobotu 13. března.

Z Bučis Teamu se ve statistikách nejvíce dařilo Tomáši Vondruškovi, který za play-up nastřádal osm bodů (4+4). Benešov pak dosud spoléhal na výkony Ladislava Vorla s bilancí tří gólů a sedmi asistencí.

Obrázek